Trwa ładowanie...

Lista 20 "problematycznych" krajów. Ankietowani mieli problem, aby je pokazać na mapie

Tysiące osób z całego świata wzięły udział w ankiecie, której wynik końcowy miał pokazać, które państwa najtrudniej znaleźć na mapie. Na liście znalazły się m.in. Polska czy Kanada, której nie potrafiła zlokalizować połowa respondentów.

Mapa EuropyMapa EuropyŹródło: Getty Images
dn63ycv
dn63ycv

Międzynarodowa firma szkoleniowa The Knowledge Academy, oferująca zajęcia m.in. z zakresu IT, zarządzania biznesem i projektami, przeprowadziła w styczniu 2021 r. ankietę mającą wykazać, które kraje są najtrudniejsze do zlokalizowania. Skupiono się jednak wyłącznie na państwach zamieszkałych przez więcej niż 25 mln osób.

Każdy z 6550 uczestników badania otrzymał zestaw 20 losowo wybranych nazw krajów. Następnie musiał zaznaczyć na mapie, gdzie się znajdują. Jaki był efekt końcowy? Z ankiety wynika, że najtrudniej spośród liczebnych państw zlokalizować Indonezję – aż 83 proc. osób nie potrafiło jej znaleźć na mapie.

Na liście znalazły się m.in. Polska, Niemcy oraz Ukraina

Na 2. miejscu uplasował się Wietnam - 81 proc. nie było w stanie poprawnie jej umiejscowić. Na podium znalazł się też Bangladesz, którego miejsce położenia jest enigmatyczne dla 78 proc. Z kolei 4. pozycja przypadła Ukrainie (73 proc. błędnych odpowiedzi), a 5. – Peru (69 proc.).

Podsumowanie ankiety The Knowledge Academy
Podsumowanie ankietyŹródło: The Knowledge Academy

Może zaskakiwać brak wiedzy uczestników ankiety na temat umiejscowienia tak dużych krajów, jak Kanada czy Australia – ok. połowa pytanych nie wiedziała, gdzie się znajdują. Dla 33 proc. zagadką okazała się lokalizacja Francji, a 29 proc. – Niemiec. Gorzej niż dwa ostatnie wymienione kraje wypadła Polska – 43 proc. respondentów przyznało, że nie ma pojęcia, gdzie leży.

dn63ycv

52 proc. ankietowanych nie uczyło się w szkole o granicach pańsw

The Knowledge Academy zapytało również ankietowanych, czy ktokolwiek z nich był wcześniej w którymś z wymienionych krajów. 57 proc. odpowiedziało, że tak. Następnie zapytano się uczestników, czy zdobyli w szkole wiedzę na temat granic państw. 32 proc. odpowiedziało twierdząco, 16 proc., że niewiele pamięta z zajęć, a 52 proc., że nie. 76 proc. ankietowanych przyznało, że szkoły powinny kłaść większy nacisk, jeśli chodzi o uczenie z zakresu umiejscowienia państw na mapie.

Co ciekawe, badanie National Geographic przeprowadzone w 2002 r. wykazało, że aż 11 proc. Amerykanów w wieku od 18 do 24 lat nie potrafiło nawet zlokalizować własnego kraju na mapie, a 69 proc. młodych ludzi z USA nie miało pojęcia, gdzie leży Wielka Brytania.

Poniżej znajduje się lista 20 najtrudniejszych do zlokalizowania na mapie państw:

1. Indonezja - 83 proc.

dn63ycv

2. Wietnam - 81 proc.

3. Bangladesz - 78 proc.

4. Ukraina - 73 proc.

5. Peru - 69 proc.

6. Uzbekistan - 68 proc.

7. Japonia - 62 proc.

8. Arabia Saudyjska - 61 proc.

9: Maroko - 57 proc.

10. Kanada - 53 proc.

11. Angola - 52 proc.

12. Madagaskar - 50 proc.

13. Birma - 49 proc.

14. Australia - 46 proc.

15. Polska - 43 proc.

16. Nepal - 42 proc.

17. Algieria - 37 proc.

dn63ycv

18. Francja - 33 proc.

19. Ghana - 31 proc.

20. Niemcy - 29 proc.

Źródło: Daily Mail

WIDEO: Nowa mapa Polski. Rewolucyjne dokonanie Polaków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dn63ycv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn63ycv

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj