Trwa ładowanie...

Zmiany klimatyczne. Popularne wśród turystów miejsca, które są coraz bardziej zagrożone

Wenecja i Malediwy to jedne z kierunków wakacyjnych, które w wyniku zmian klimatycznych mogą zostać zalane. Niektórym uwielbianym przez turystów miejscom grozi jeszcze większe zagrożenie. Mowa o Fidżi czy Seszelach, które mogą całkowicie zniknąć pod wodą.

Jednym z miast, które boryka się z problemem powodzi, jest WenecjaJednym z miast, które boryka się z problemem powodzi, jest WenecjaŹródło: Getty Images
d37p3cn
d37p3cn

Naukowcy od lat alarmują, że zmiany klimatyczne są coraz bardziej zauważalne i że przyszłe pokolenia czekają ogromne zmiany, jeśli chodzi o migrację ludzi w różnych rejonach świata.

Naukowcy przewiduję, że podniesienie się poziomu mórz dotknie setek milionów ludzi, a niektóre ośrodki turystyczne są poważnie zagrożone całkowitym zniknięciem do 2100 roku. Już dziś mieszkańcy niektórych z zagrożonych miejsc zastanawiają się nad swoją przyszłością i miejscem zamieszkania.

Niektóre kierunki turystyczne znikną bezpowrotnie?

Jak przekazuje PAP, miasta takie jak Wenecja, Nowy Orlean i Tokio będą narażone na zwiększone ryzyko powodzi. Podnoszący się poziom wód nie pozostaje również bez wpływu na takie obszary, jak Aleksandria, Kapsztad, Miami oraz Szanghaj.

Powódź w Wenecji Getty Images
Powódź w WenecjiŹródło: Getty Images

Dużo gorzej przedstawia się widmo przyszłości w przypadku niewielkich wyspiarskich państw. Badacze prognozują, że Republika Malediwów do 2100 r. może stracić aż 77 proc. swojego obszaru lądowego. Wymieniają, że do najbardziej zagrożonych obszarów należą m.in.: Polinezja Francuska, Seszele, Malediwy, Palau, Wyspy Salomona, Mikronezja, Wyspy Marshalla, Fidżi.

"Chociaż jest mało prawdopodobne, aby niektóre z miejsc zniknęły całkowicie, ekstremalne powodzie prawdopodobnie staną się częstym zjawiskiem z powodu przyspieszonego podnoszenia się poziomu wód, spowodowanego globalnym ociepleniem" – mówią naukowcy.

WIDEO: Nadchodzi globalna powódź. Polska nie jest bezpieczna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d37p3cn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37p3cn