Trwa ładowanie...

Lizbona - darmowe śluby w święto miasta

16 młodych par powiedziało w środę sakramentalne "tak" pod czujnym okiem świętego Antoniego. To jedna z tradycji związanych ze Świętem Lizbony.

Lizbona - darmowe śluby w święto miastaŹródło: PAP/EPA/MIGUEL A. LOPES
d45raky
d45raky

Dla wielu młodych mieszkańców stolicy to marzenie i jedyna szansa na huczne wesele. Co roku 12 czerwca kilkanaście par wybranych spośród wielu chętnych pobiera się i organizuje wesele na koszt władz miasta i sponsorów.

W tym roku 11 par wzięło ślub kościelny w lizbońskiej katedrze, a 5 wypowiedziało słowa małżeńskiej przysięgi przed urzędnikiem stanu cywilnego.

Tradycja ta sięga lat 50-tych i jest jednym z najważniejszych elementów trwającego właśnie święta portugalskiej stolicy. Dziś w nocy dziesiątki tysięcy osób będą się bawić na uliczkach słynnej Alfamy na koncertach, pokazach plenerowych i dyskotekach.

Wieczorem w centrum miasta przejdą barwne ludowe pochody - grupy artystyczne ze wszystkich dzielnic *Lizbony *będą konkurować o miano najlepszej. Nie zabraknie też tradycyjnych przysmaków, czyli grillowanej sardynki i lejącej się strumieniami sangrii.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Adriana Bakowska, Lizbona/mcm/

d45raky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45raky