Trwa ładowanie...
d3qmbyc

Lot orła nad Alpami. To wideo zmienia perspektywę!

Zobacz, jak wygląda majestatyczny górski krajobraz z perspektywy orła w przestworzach. Dzięki kamerze umieszczonej w ultralekkim plecaku na ciele ptaka możemy ujrzeć niemieckie Alpy w pobliżu szczytu Nebelhorn - i jest to fenomenalne doświadczenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wideo z orłem podbija sieć. Nie dziwimy się - robi ogromne wrażenie
Wideo z orłem podbija sieć. Nie dziwimy się - robi ogromne wrażenie (Youtube.com, Fot: red bull)
d3qmbyc

Leci tam, gdzie chce. Nikt nim nie steruje, sam obiera kierunek. Chwilami niebezpiecznie zbliża się do skał, by za chwilę znów wzbić się w przestworza. Mija krzyż na szczycie Nebelhorn w Alpach Bawarskich, szybuje nad skalnymi graniami. Widoki, które ma w zasięgu swojego wzroku, są po prostu obłędne.

To nie pierwsze tego typu nagranie, ale tym razem możemy podziwiać Alpy w letniej odsłonie (w poprzednim wideo, zarejestrowanym w okolicy Mont-Blanc, orzeł miał pod sobą ośnieżone góry). Niezmiennie jednak kadry z kamery przymocowanej do ptasiego ciała wprawiają w osłupienie.

Youtube.com

Jak zdradzają twórcy filmu zrealizowanego na zamówienie Red Bulla w rozdzielczości ponad czterokrotnie większej od full HD (4K), dla potrzeb nagrań specjaliści stworzyli ultralekki plecak, idealnie dopasowany do kształtu orła przedniego. System jest doskonale dopracowany pod względem formy i wagi, by nie przeszkadzać królowi przestworzy w poruszaniu się. I by jak najlepiej udokumentować zachowanie zwierzaka w naturze.

d3qmbyc

Naszym zdaniem tylko ścieżka dźwiękowa się nie zgadza. Idealnym uzupełnieniem byłaby piosenka zespołu Varius Manx - "Orła cień".

Relaks ponad wszystko. Poznaj niezwykłą fokę z Irlandii Płn.

d3qmbyc

Podziel się opinią

Share

d3qmbyc

d3qmbyc