Trwa ładowanie...

Lot orła nad Alpami. To wideo zmienia perspektywę!

Zobacz, jak wygląda majestatyczny górski krajobraz z perspektywy orła w przestworzach. Dzięki kamerze umieszczonej w ultralekkim plecaku na ciele ptaka możemy ujrzeć niemieckie Alpy w pobliżu szczytu Nebelhorn - i jest to fenomenalne doświadczenie.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Lot orła nad Alpami. To wideo zmienia perspektywę!Źródło: Youtube.com, fot: red bull
d28b307

Leci tam, gdzie chce. Nikt nim nie steruje, sam obiera kierunek. Chwilami niebezpiecznie zbliża się do skał, by za chwilę znów wzbić się w przestworza. Mija krzyż na szczycie Nebelhorn w Alpach Bawarskich, szybuje nad skalnymi graniami. Widoki, które ma w zasięgu swojego wzroku, są po prostu obłędne.

To nie pierwsze tego typu nagranie, ale tym razem możemy podziwiać Alpy w letniej odsłonie (w poprzednim wideo, zarejestrowanym w okolicy Mont-Blanc, orzeł miał pod sobą ośnieżone góry)
. Niezmiennie jednak kadry z kamery przymocowanej do ptasiego ciała wprawiają w osłupienie.

Youtube.com
Źródło: Youtube.com, fot: red bull

Jak zdradzają twórcy filmu zrealizowanego na zamówienie Red Bulla w rozdzielczości ponad czterokrotnie większej od full HD (4K), dla potrzeb nagrań specjaliści stworzyli ultralekki plecak, idealnie dopasowany do kształtu orła przedniego. System jest doskonale dopracowany pod względem formy i wagi, by nie przeszkadzać królowi przestworzy w poruszaniu się. I by jak najlepiej udokumentować zachowanie zwierzaka w naturze.

d28b307

Naszym zdaniem tylko ścieżka dźwiękowa się nie zgadza. Idealnym uzupełnieniem byłaby piosenka zespołu Varius Manx - "Orła cień".

Relaks ponad wszystko. Poznaj niezwykłą fokę z Irlandii Płn.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d28b307
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28b307
d28b307