Trwa ładowanie...

Lotnisko Agadir. Jak dostać się do centrum miasta?

Jak dostać się do centrum miasta? Turyści, którzy chcą szybkiego transferu z lotniska do Agadiru, powinni wybrać taksówkę lub wypożyczyć auto. Autobusy to w rejonie Agadiru środek transportu dla cierpliwych.

Lotnisko Agadir. Jak dostać się do centrum miasta?Źródło: Shutterstock.com, fot: saiko3p
d2s13nm
d2s13nm

Z lotniska w Agadirze do centrum miasta

Lotnisko Agadir-Al Massira znajduje się ponad 20 kilometrów od Agadiru. Turyści, którzy wybierają się do tego miasta, najczęściej decydują się więc na taksówkę lub autobus. Na lotnisku Agadir-Al Massira można też wypożyczyć samochód.

Więcej możliwości transferu z lotniska do centrum Agadiru praktycznie nie ma, gdyż do stolicy regionu Souss-Massa nie kursuje żaden pociąg, a plan utworzenia połączenia kolejowego do tego miasta dopiero wchodzi w etap realizacji.

Z lotniska w Agadirze do centrum taksówką

Pasażerowie samolotów do Agadiru najczęściej wybierają przejazd taksówką, który trwa około 20 minut. Cena za przejechanie ponad 20 km do Agadiru wynosi dokładnie 200 dirhamów, czyli około 80 złotych. Jest to więc kwota porównywalna z tą, ile za przebycie trasy podobnej długości zapłacimy polskiemu taksówkarzowi.

d2s13nm

Jednak cena za taksówkę z lotniska Agadir-Al Massira do Agadiru jest i tak znacznie wyższa niż ceny taksówek w samym mieście. W Agadirze za przejechany kilometr kierowcy taksówek biorą zazwyczaj jedynie około 1,5 zł.

Z lotniska w Agadirze do centrum autobusem

Transfer z lotniska do centrum Agadiru autobusem jest nieco bardziej skomplikowany. Jest to efekt tego, że głównym ośrodkiem autobusowym w regionie Souss-Massa jest nie Agadir, a Inazkan. W związku z tym bezpośrednie połączenie autobusowe z Agadir-Al Massira do Agadiru nie istnieje.

Wobec tego turyści, którzy nie wiedzą, jak dotrzeć do Agadiru autobusem, powinni najpierw wsiąść do autobusu linii 22. Przystanek, z którego odjeżdżają autobusy tej linii położony jest przy głównej drodze, która biegnie niedaleko lotniska. Przejazd z lotniska Agadir-Al Massira do Inazkanu kosztuje 4 dirhamy, czyli mniej niż 2 zł.

d2s13nm

Będąc w Inazkanie, należy wsiąść do autobusu linii 20, 24 lub 28, które zapewnią transfer do centrum Agadiru. Opłata za transfer do centrum Agadiru wynosi w tym przypadku 3 dirhamy (niewiele ponad złotówkę).

Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Agadirze

Na lotnisku Agadir-Al Massira można też wypożyczyć samochód i samodzielnie dotrzeć do Agadiru. Wynajęte auto można następnie zostawić po dotarciu, w ustalonym punkcie w centrum miasta. Ceny transferu do Agadiru wypożyczonym samochodem zaczynają się od 120 zł.

d2s13nm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s13nm