Trwa ładowanie...
db55815

Lotnisko Berno w Belp (BRN). Jak dojechać do centrum miasta?

Port lotniczy Berno w Belp (BRN) bywa także nazywany Flughafen Bern-Belp, a także Regionalflugplatz Bern-Belp. Leży w kierunku południowo-zachodnim od centrum Berna. Jak dojechać do miasta?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z lotniska Berno w Belp można dostać się do centrum miasta na wiele sposobów
Z lotniska Berno w Belp można dostać się do centrum miasta na wiele sposobów (Facebook.com)
db55815

Port lotniczy Berno w Belp (BRN) – z lotniska do centrum taksówką lub samochodem

Na terenie terminala portu lotniczego Berno znajdują się wypożyczalnie samochodów Avis, Europcar, Hertz i Sixt. Dzięki sieci bardzo dobrze skomunikowanych ze sobą dróg oraz autostrad możliwy jest bezproblemowy i prędki przejazd z portu lotniczego do okolicznych miejscowości oraz dalej. Autostradą numer 1 da się z Berna dojechać do Zurychu i Bazylei albo na południowy-zachód do Lozanny. Natomiast autostrada numer 6 prowadzi do Thun oraz Interlaken.

Postój taksówek usytuowany jest tuż obok wyjścia z hali przylotów lotniska Berno w Belp. Przejazd do centrum stolicy Szwajcarii licencjonowaną taksówką kosztuje co najmniej 308 złotych.

db55815

Port lotniczy Berno w Belp (BRN) – z lotniska do centrum autobusem

Pojedynczy bilet na przejazd autobusem z lotniska do centrum Berna kosztuje 25 złotych, a kupić go można na terenie lotniska bądź w automacie na przystanku lub w autobusie (przyjmuje karty kredytowe oraz monety). Przyjęte jest, że przejazdy z lotniska Berno w Belp mogą odbywać się z dużym opóźnieniem, odpowiednim do opóźnienia danego lotu.

Z przystanku autobusowego obok terminalu odjeżdżają:

Autobus numer 160 – do Belp (stacja kolejowa Swiss Federal Railway), Konolfingen, Munsingen.
Autobus numer 334, co godzinę – do Berna (na stację kolejową) i Tangento.

db55815

Podziel się opinią

Share

db55815

db55815