Trwa ładowanie...
d2ao6z2

Port lotniczy Berno w Belp

Największe atrakcje
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Port lotniczy Berno w Belp (BRN) usytuowany jest na południowy-zachód od Berna na wysokości ponad pół kilometra nad poziomem morza. Ten międzynarodowy obiekt cywilny, jest bazą REGA, Szwajcarskiej Służby Ratownictwa Lotniczego oraz firmy helikopterowej Heliswiss.

Port lotniczy Berno w Belp (BRN) - pobliskie miasta

Tuż przy wyjściu z terminalu portu lotniczego Berno w Belp (BRN) znajduje się przystanek autobusowy. Bilety kupuje się na terenie obiektu, a także u kierowcy. Kursuje z niego m.in. linia nr 160, której pojazdy dojeżdżają z Berna do Belp, Konolfingen i Munsingen. Linia 334 dociera na stację kolejową w Bernie oraz Tangento, a z lotniska Berno pojazd odjeżdża co godzinę. Regionalny przewoźnik autobusowy Airliner dowozi pasażerów z lotniska raz bądź dwa razy w ciągu godziny na stację kolejową Swiss Federal Railway w Belp.

Port lotniczy Berno w Belp (BRN) - loty z Polski

Do Berna z Polski dolecimy przykładowo z Krakowa, Gdańska czy Poznania. Z Warszawy linie lotnicze KLM oferują przelot z jedną przesiadką na lotnisku Amsterdam-Schiphol, natomiast z powrotem polecimy podobnie z przewoźnikiem SkyWork. Całkowity koszt przelotu w obie strony za jedna osobę to minimum 1347 złotych.

Port lotniczy Berno w Belp (BRN) - linie lotnicze i kierunki zagraniczne

Całoroczne loty do i z stolicy Szwajcarii oferują te same linie lotnicze, którymi w sezonie można dostać się do Berna: Darwin Airline, Eurolot, InterSky, Helvetic Airways czy SkyWork Airlines. Połączenia przez cały rok do Berna odbędziemy m.in. z Amsterdamu, Barcelony, Berlina, Hamburga, Kolonii, Londynu, Monachium, Wiednia.

Spośród 27 kierunków w 11 krajach w sezonie turystycznym można dolecieć z Berna na Majorkę, Ibizę, Elbę, Dżerbę, Kos, Rodos, Zakyntos, do Heraklionu, Katanii, Splitu czy Zadaru.

Dane portu lotniczego Berno w Belp:

Alpar AG, Postfach 106, CH-3123 Belp, SZWAJCARIA, tel. +41 (0)31 9602111.

d2ao6z2
Port lotniczy Berno w Belp
Czas lotu / jazdy samochodem

1 h 56 min / 13 h 5 min

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Frank szwajcarski [1 CHF (100 centymów) = 3,85 zł]

Godziny otwarcia

Zazwyczaj 7/8-20/22 (zależnie od rozkładu lotów)

Orientacyjna odległość

1140 km samolotem, 1445 km samochodem, 1598 km pociągiem

d2ao6z2
d2ao6z2
d2ao6z2
d2ao6z2