Trwa ładowanie...

Lotnisko Bukareszt-Otopeni (OTP). Jak dostać się do centrum miasta?

Lotnisko Bukareszt-Otopeni (OTP) służyło w latach 40. niemieckim pilotom jako baza lotnicza. Jako baza Rumuńskich Sił Powietrznych lotnisko było wykorzystywane aż do 1965 roku. Jak dostać się do centrum miasta?

Lotnisko Bukareszt-Otopeni (OTP). Jak dostać się do centrum miasta?Źródło: bucharestairports.ro
d4ex2jc
d4ex2jc

Port lotniczy Bukareszt-Otopeni (OTP) – z lotniska do centrum taksówką

Lotnisko Otopeni łączy z Bukaresztem droga krajowa DN 1. Po ukończeniu najszybszą trasą będzie autostrada A3. W okolicy maksymalnie 2 kilometrów od lotniska znajduje się aż 5 stacji benzynowych (Agip, Lukoil, Mol, Rompetrol). Jest to przydatne zwłaszcza przy planowanych większych i tańszych zakupach poza terenem lotniska.

Taksówki z Portu Lotniczego Bukareszt-Otopeni zamawia się wcześniej bądź wsiada do nich na postoju umiejscowionym tuz pod terminalem pasażerskim i halą przylotów, na parterze. Licencjonowani kierowcy (przez Departament Transportu) pobierają opłatę w wysokości od 1,40 do 3,50 zł za kilometr trasy, zależnie od firmy taksówkowej i taryfy. Przykładowo przejazd z lotniska do Bukaresztu na odległość 21 kilometrów może kosztować pasażera od 31 do 77 złotych i trwać do 25 minut.

Port lotniczy Bukareszt-Otopeni (OTP) – z lotniska do centrum autobusem

Oszczędzaniu na podróżach po Rumunii służy komunikacja publiczna. Autobus miejski linii 783 to najtańsza opcja. Do centrum Bukaresztu jedzie około 40 minut, ma oddzielny przedział bagażowy, a kolejne przystanki na trasie to: Baneasa Airport, Piata Presei Libere, Piata Victoriei (gdzie metro łączy się z North Railway Station), Piata Romana, Piata Universitatii, Piata Unirii. 783 odjeżdża z lotniska przez całą dobę, w dzień co 15, nocą co 40 minut, a kosztuje około 3,50 złotego.

d4ex2jc

Droższa linia ekspresowa 780 dociera na dworzec kolejowy (stacja Piata Victoriei).

Port lotniczy Bukareszt-Otopeni (OTP) – z lotniska do centrum pociągiem

Te same bilety autobusowe obowiązują na przejazd linią miejską 783 oraz pojazdem wahadłowym, który dociera do lotniskowej stacji kolejowej (około 900 metrów od przystanku). W planach jest umieszczenie jej bezpośrednio na terenie Portu lotniczego Bukareszt-Otopeni (OTP). Główny dworzec kolejowy, Gara de Nord, pozwala przemieszczać się po terenie kraju i do miast zagranicznych, Salonik czy Sofii.

d4ex2jc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ex2jc