Trwa ładowanie...

Lotnisko Dżakarta (Jakarta Soekarno-Hatta International Airport). Jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Dżakarta jest oddalone od centrum miasta (Jaksa) o niewiele ponad 20 km. Pewnie, gdyby nie specyficzne warunki komunikacyjne panujące w stolicy Indonezji, pokonanie tej odległości nie zajęłoby zbyt dużo czasu. Jednak Dżakarta jest miastem niezwykle zakorkowanym i zatłoczonym. Jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Dżakarta (Jakarta Soekarno-Hatta International Airport). Jak dojechać do centrum miasta?Źródło: iStock.com
d1owbga
d1owbga

Z lotniska w Dźakarcie do centrum - ile km?

Lotnisko w Dżakarcie jest oddalone od centrum miasta (Jaksa) o niewiele ponad 20 km. Pewnie, gdyby nie specyficzne warunki komunikacyjne panujące w stolicy Indonezji, pokonanie tej odległości nie zajęłoby zbyt dużo czasu. Jednak Dżakarta jest miastem niezwykle zakorkowanym i zatłoczonym. Ponadto przepisy ruchu drogowego są tu pewną abstrakcją. Zważywszy na to wszystko, należy zaplanować swoją podróż tak, żeby co najmniej 90 minut znalazło się w zapasie na pokonywanie korków.

Z lotniska w Dźakarcie do centrum taksówką

Najprawdopodobniej po wylądowaniu w Dżakarcie znajdziemy się na terminalu 1, 2 albo 3. Bardzo łatwo złapać stąd taryfę, ponieważ na płycie lotniska stacjonuje co najmniej kilka firm taksówkarskich: Blue Bird (niebieskie samochody), Silver Bird (czarne samochody), Golden Bird (limuzyny). Najbardziej zaufana i najczęściej rekomendowana przez turystów jest pierwsza z firm przewozowych.

Najpewniej po wejściu do samochodu kierowca zapyta, czy jedziemy do Jaksy – w ten sposób bowiem określa się tu centrum Dżakarty. Cena za kurs wynosi ok. 150 000–200 000 IDR. Warto wiedzieć, że ceny za przejazd taksówką w Dżakarcie zaczynają się od 7500 IDR.

Z lotniska w Dźakarcie do centrum busem

Istnieje jeszcze możliwość przejazdu z lotniska w Dżakarcie do centrum miasta za pomocą busu. Nieopodal płyty lotniska w Dżakarcie znajduje się przystanek autobusowy, z którego mniej więcej co godzinę startują kursy w różnych kierunkach miasta. Dżakardyjskie busy, czyli Damri, to najtańszy sposób na transfer z lotniska do miasta. Bilet kosztuje ok. 40 000 IDR. Bez trudu można znaleźć na lotnisku kasy biletowe tej linii autobusowej. Ostatni kurs odjeżdża o 23:00.

Bezpośrednie połączenie kolejowe z lotniska w Dżakarcie do centrum miasta jest dopiero w budowie. Istnieje jednak alternatywny środek transportu – ojek, czyli taksówka w formie motocyklu. Kosztuje zaledwie 2–3 USD. Nie jest to jednak najlepszy pomysł dla turystów z licznymi bagażami.

d1owbga
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1owbga