Trwa ładowanie...
d2ppbaw

Lotnisko Florencja (Amerigo Vespucci Airport - Florence)

Największe atrakcje
Lotnisko Florencja (Amerigo Vespucci Airport - Florence)
Region
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA, fot: Kattivik

Lotnisko w Florencji jest nazywane również lotniskiem Amerigo Vespucci. To jedno z dwóch lotnisk w Toskanii położone na północno-zachodnich obrzeżach Florencji zaledwie 4 km od centrum miasta.

Lotnisko Florencja – transport

Na Lotnisko w Florencji bez trudu można dojechać samochodem, ponieważ prowadzą tutaj dwie nitki autostrady – Firenze Nord/Firenze Mare (A1 i A11). Wystarczy 10 minut, żeby dotrzeć z centrum Florencji na lotnisko samochodem i ok. 20 min, jeśli wybierzemy podróż busem. Transfer z lotniska Florencja do centrum miasta nie jest więc skomplikowany. Warto wiedzieć również, że autokary Busitalia SITA Nord „Viola in Bus” kursują między Lotniskiem w Florencji a główną stacją kolejową – Santa Maria Novella. Nie tylko drogą lądową można dotrzeć do Lotniska w Florencji, ale także – morską. Wystarczy dopłynąć do jednego z dwóch portów: Livorno i Piombino.

Bezpośrednio na Lotnisku w Florencji można wynająć samochód albo złapać taksówkę, które zawiezie nas do miasta. Koszt dobowego wypożyczenia samochodu to ok. 28 EUR (120 PLN), natomiast ceny w taksówkach wynoszą ok. 22 EUR (94 PLN).

Jak dolecieć z Polski do Florencji?

Chcąc dolecieć z Polski do Florencji, musimy liczyć się z koniecznością przesiadki w Amsterdamie, Paryżu, Monachium, Frankfurcie albo w Wiedniu. Możemy wybrać między lotniskami: Chopina w Warszawie, w Krakowie, Lublinie, Rzeszowie, Gdańsku, Katowicach czy Wrocławiu. Bilety lotnicze kosztują ok. 2000 PLN, ale można znaleźć również takie za 900 PLN. Florencja jest położona w środkowych Włoszech, dzięki temu można do niej dotrzeć również drogą lądową, np. autokarem albo samochodem.

Lotnisko Florencja – dalsza podróż

Lotnisko Florencja jest dobrze skomunikowane również z innymi miastami Europy. Dolecimy stąd bezpośrednio do Barcelony, Amsterdamu, Brukseli, Bukaresztu, Frankfurtu, Genewy, Londynu, Madrytu, Monachium, Paryża i Wiednia. Ponadto z Lotniska we Florencji łatwo dostać się do innych turystycznych miast Włoch, jak np. Cagliari, Milanu, Bolonii, Werony, Turynu, Palermo czy Rzymu.

Lotnisko Florencja – udogodnienia

W trakcie oczekiwania na Lotnisku w Florencji można skosztować lokalnej kuchni toskańskiej i napić się pysznej kawy w jednej z działających tutaj restauracji. W obrębie lotniska dostępne jest również Wi-Fi. Przebywanie na lotnisku w Florencji może być również świetną okazją do zakupów, ponieważ stacjonują tutaj sklepy oferujące produkty w promocyjnych cenach i bez cła.

Zmotoryzowani nie muszą się obawiać o swój samochód podczas pobytu w stolicy Toskanii, ponieważ na Lotnisku w Florencji działa płatny, strzeżony parking. Już na stronie internetowej lotniska można w wygodny sposób obliczyć koszt parkowania. Warto również wiedzieć, że istnieje możliwość skorzystania z Telepassu, co skraca czas oczekiwania na płatność.

Lotnisko Florencja (Amerigo Vespucci Airport - Florence)
Czas lotu / jazdy samochodem

3 h 25 min / 15 h

Strefa czasowa

(CEST), UTC +2

Waluta

euro (EUR)

Przykładowe ceny

- wynajęcie samochodu na dobę ok. 28 EUR (ok. 120 PLN)
- taksówka do centrum Toskanii ok. 22 EUR (ok. 94 PLN)

Godziny otwarcia

całodobowo

Orientacyjna odległość

1525 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ppbaw
d2ppbaw
d2ppbaw