Trwa ładowanie...
d1kr4mx

Lotnisko Katania-Fontanarossa - CTA

Największe atrakcje
Lotnisko Katania-Fontanarossa - CTA
Region
Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0

Lotnisko w Katanii uchodzi za duże nie tylko na Sycylii, ale też w całych Włoszech. Dziennie przez port lotniczy Katania-Fontanarossa przewija się około 20 tys. osób.

Lotnisko Katania-Fontanarossa - co warto wiedzieć?

Katania-Fontanarossa to lotnisko położone w południowo-wschodniej części Katanii, nieopodal brzegu Morza Jońskiego. Port lotniczy w Katanii nazywany jest również lotniskiem Vincenzo Belliniego – od nazwiska urodzonego w Katanii słynnego kompozytora operowego. Transfer z lotniska do centrum Katanii jest możliwy za pośrednictwem autobusu, taksówki i auta z wypozyczalni.

Katania-Fontanarossa to lotnisko generujące największy ruch na Sycylii. W 2016 roku przyjęło prawie 8 mln pasażerów i jest pod tym względem szóstym największym portem lotniczym we Włoszech. Wpływ na taki stan rzeczy ma na pewno fakt, że Sycylia cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów z całego świata, a Katania-Fontanarossa to jeden z nielicznych portów lotniczych na tej wyspie, który obsługuje połączenia z całej Europy.

Lotnisko Katania-Fontanarossa – pobliskie miasta

Port lotniczy Katania-Fontanarossa gości nie tylko turystów, którzy chcą spędzić czas w Katanii. Port lotniczy Vincenzo Belliniego jest też przystankiem dla przyjezdnych, którzy kierują się do okolicznych miejscowości, takich jak Giarre, Aci Castello czy Vacarizzo-delfino, które również szczycą się atrakcyjnymi plażami. Z lotniska Katania-Fontanarossa dotrzemy też w ciągu kilkudziesięciu minut do około 50-tysięcznego miasta Acireale, słynącego z kąpielisk i uzdrowiska.

Lotnisko Katania-Fontanarossa – linie lotnicze

Na lotnisku Katania-Fontanarossa regularnie lądują samoloty prawie wszystkich najważniejszych linii lotniczych, takich jak Easyjet, WizzAir, Ryanair czy Lufthansa. Wyróżniającą cechą lotniska Katania-Fontanarossa jest to, że kursuje tam mnóstwo mniej popularnych przewoźników lotniczych, jak np. Montenegro Airlines z Czarnogóry czy Carpatair.

Lotnisko Katania-Fontanarossa – loty z Polski

Sycylisjkie lotnisko Katania-Fontanarossa ma sporo połączeń z polskimi miastami. Połączenie z Warszawy do Katania-Fontanarossa jest możliwe dzięki liniom lotniczym WizzAir. Ten sam przewoźnik zabierze nas do Katanii z Katowic. Z kolei w Gdańsku loty do Katania-Fontanarossa obsługiwane są przez Lufthansę i włoskiego przewoźnika Alitalia. Podsumowując, do Katanii dotrzemy z trzech polskich miast.

Lotnisko Katania-Fontanarossa – ceny biletów

Cena biletu w obie strony z Polski do portu lotniczego w Katanii poza sezonem bywa bardzo niska i czasami wynosi niecałe 200 zł. Jednak w zależności od przewoźnika cena lotu do Katania-Fontanarossa może wynieśc nawet 800-900 zł. Przykładowo linie lotnicze WizzAir oferują podróż w obie strony z Warszawy do Katanii odpowiednio za 689, 847 i 909 zł – w zależności od wybranego pakietu.

Lotnisko Katania-Fontanarossa – kierunki zagraniczne

Jak przystało na duże lotnisko, Katania-Fontanarossa oferuje loty praktycznie w każdy zakątek Europy. Gdzie dolecimy z lotniska w Katanii? Oczywiście bardzo popularne są inne włoskie kierunki: Rzym, Mediolan czy Wenecja. Oprócz tego z lotniska Vincenzo Belliniego można dotrzeć m.in. do Monachium, Pragi, Londynu i Barcelony. Jeśli chodzi o wakacyjne kierunki, dużym powodzeniem cieszą się też połączenia z Katania-Fontanarossa do Tel Awiwu czy na Maltę.

Lotnisko Katania-Fontanarossa - CTA
Czas lotu / jazdy samochodem

3h

Strefa czasowa

CET (UTC+1) /CEST (UTC+2)

Godziny otwarcia

całodobowe

Orientacyjna odległość

2600 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kr4mx
d1kr4mx
d1kr4mx