Trwa ładowanie...

Lotnisko Keflavik. Jak dojechać do Rejkiawiku?

Lotnisko Keflavik jest głównym międzynarodowym portem lotniczym Islandii. To właśnie tutaj ląduje większość turystów, odwiedzających wyspę. Jak dojechać do Rejkiawiku?
Share
Islandzkie lotnisko słynie z tego, że wyjątkowo dba o turystów, na przykład ułatwiając im organizację transferu z Lotniska Keflavik do Rejkiawik
Islandzkie lotnisko słynie z tego, że wyjątkowo dba o turystów, na przykład ułatwiając im organizację transferu z Lotniska Keflavik do RejkiawikŹródło: Shutterstock.com, Fot: Philip Bird LRPS CPAGB
d2l7x3j

Transfer z Lotniska Keflavik do Rejkiawik – parking

Lotnisko Keflavik słynie z tego, że dokłada wszelkich starań, żeby podróżujący jak najlepiej wspominali czas tutaj spędzony. Oferuje np. że pracownicy Lotniska Keflavik podjadą samochodem pod płytę przylotów, kiedy właściciel czterech kółek wróci z wakacji. Ponadto można tu parkować do 15 minut za darmo i długoterminowo. Przy dłuższym postoju trzeba się jednak liczyć z kosztami.

Za trzy dni postoju na lotnisku Keflavik zapłacimy 3 750 ISK (czyli 138 PLN), za tydzień – 8 750 ISK (323 PLN), a za dwa tygodnie 15 400 ISK (568 PLN). Pierwsza godzina postoju kosztuje 500 ISK (18,50 PLN). Co prawda nie są to najniższe ceny, ale za to możemy poprosić pracownika Lotniska Keflavik o zaparkowanie naszego pojazdu.

Transfer z Lotniska Keflavik do Rejkiawik – wynajęcie samochodu

Podróżowanie po Islandii samochodem jest bardzo dobrym rozwiązaniem umożliwiającym dotarcie do wielu przepięknych miejsc. Trzeba bowiem pamiętać, że Islandia to przede wszystkim fascynująca przyroda z lodowcami, kraterami wulkanów i gorącymi źródłami. Dużo łatwiej jest wszystko to zobaczyć, podróżując samochodem, dlatego możliwość wynajęcia pojazdu na lotnisku Keflavik może się okazać bardzo pomocna.

d2l7x3j

Na lotnisku Keflavik działają cztery firmy oferujące tego typu usługi: Budget, Hertz, Avis, Car hire – Hold pvt. Cena dobowego wynajmu samochodu wynosi 4873 ISK, czyli ok. 180 PLN. Warto jeszcze przed przylotem zrobić rekonesans w tej sprawie, ponieważ rezerwacja online pozwala nieco zaoszczędzić.

Transfer z Lotniska Keflavik do Rejkiawik – taksówki

Bardzo szybki transfer z Lotniska Keflavik do Rejkiawiku zapewniają firmy taksówkarskie. Na samym lotnisku możemy wybierać między sześcioma przewoźnikami: A Station, BSR, City Taxi, Municipal engine Ways, City Car station, Taxi Service Taxi Service. Ceny zaczynają się od 16 000 ISK (590 PLN) za przejazd samochodem czteroosobowym z Lotniska Keflavik.

d2l7x3j

Transfer z Lotniska Keflavik do Rejkiawik – busy

Autobusowy transfer z Lotniska Keflavik do Rejkiawiku zapewnia firma Flybus. Autokary odjeżdżają z portu lotniczego średnio co 35–40 minut po przylotach. Bilety są do kupienia w automacie umieszczonym przy wyjściu z terminalu albo na stronie internetowej przewoźnika. Transfer z Lotniska Keflavik do Rejkiawiku zajmuje ok. 40–50 minut.

Autobus zatrzymuje się na dworcu BSI Bus Terminal, skąd można dotrzeć do hoteli i wielu innych lokalizacji. Ceny biletów wynoszą ok. 2 500 ISK. Można je zabookować online jeszcze przed przylotem. Transfer z Lotniska Keflavik do Rejkiawiku zapewniają również minibusy firmy Blueline. Te kursują między Terminalem Leifur Eiríksson i Blue Lagoon a Rejkkiawikiem.

d2l7x3j

Podziel się opinią

Share
d2l7x3j
d2l7x3j