Trwa ładowanie...

Lotnisko Mediolan-Malpensa. Jak dostać się do centrum miasta?

Jak dostać się z lotniska Mediolan-Malpensa do centrum Mediolanu? Mamy cztery podstawowe możliwości, z których najtańszą jest autobus, a najdroższą wypożyczenie auta w porcie lotniczym.

Lotnisko Mediolan-Malpensa. Jak dostać się do centrum miasta?Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0, fot: smiley.toerist
d1gzx6c
d1gzx6c

Transfer z lotniska Mediolan-Malpensa do centrum autobusem

Wychodząc z drugiego terminalu lotniska Mediolan-Malpensa czeka nas o 10 minut krótsza podróż autobusem niż spod terminalu numer jeden. Powód? Pierwszy terminal portu lotniczego Mediolan-Malpensa jest przystankiem początkowym autobusów jadących do Mediolanu, które po drodze zatrzymują się przy drugim terminalu. Przejazd autobusem z drugiego terminalu lotniska Mediolan-Malpensa do centrum Mediolanu trwa około 40 minut, a przejazd z terminalu pierwszego – 50 minut.

Autobusy odjeżdżają spod lotniska Mediolan-Malpensa do centrum Mediolanu co 20 minut, w godzinach 05:05-00:10. Cena biletu autobusowego z lotniska do centrum Mediolanu wynosi 8 euro w przypadku dorosłych i 5 euro w przypadku dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

Transfer z lotniska Mediolan-Malpensa do centrum pociągiem

Z międzynarodowego portu lotniczego Mediolan-Malpensa można też dotrzeć do centrum Mediolanu pociągiem. Kolej na trasie lotnisko Malpensa-centrum Mediolanu obsługuje firma Trenord. Czas przejazdu z lotniska w Mediolanie do centrum miasta trwa niecałą godzinę i kosztuje 13 euro od osoby (z wyjątkiem dzieci w wieku 4-13 lat, dla których cena biletu wynosi 6,5 euro). Bilet rodzinny na trasie Milan-Malpensa-Milano Centrale kosztuje z kolei 33 euro i obejmuje dwoje dorosłych i dwójkę dzieci. W ciągu dnia pociąg z lotniska Mediolan-Malpensa do Mediolanu kursuje co pół godziny.

d1gzx6c

Co ciekawe, czasami osoby, które odwiedzają Włochy i chcą się dostać do ścisłego centrum Mediolanu, nie wysiadają na stacji Milano Centrale, jak nakazywałaby logika, lecz Milano Cadorna. Podróż z lotniska Mediolan-Malpensa do Milano Cadorna trwa około 15 minut krócej. Wysiadając na stacji Milano Cadorna również znajdziemy się w centrum Mediolanu, lecz w innej jego części. Oczywiście wybór stacji końcowej w drodze z lotniska Mediolan-Malpensa zależy m.in. od tego, jaki jest nasz dokładny punkt docelowy w centrum Mediolanu.

Transfer z lotniska Mediolan-Malpensa do centrum taksówką

Ponieważ Mediolan jest oddalony od lotniska Mediolan-Malpensa o prawie 50 kilometrów, należy się liczyć z tym, że przejazd taksówką może być stosunkowo kosztowny. Taryfa z portu lotniczego Mediolan-Malpensa do centrum Mediolanu kosztuje zwykle w granicach 90 euro. Taksówkę z lotniska Mediolan-Malpensa można wcześniej zamówić przez telefon lub internet, albo złapać ją będąc już na miejscu.

Transfer z lotniska Mediolan-Malpensa do centrum wypożyczonym samochodem

Na terenie lotniska Mediolan-Malpensa funkcjonuje też kilkanaście firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów. W pierwszym terminalu lotniska Mediolan-Malpensa można znaleźć aż 11 wypożyczalni samochodów, w tym m.in. Gold Car, Dollar i Win Rent. Turyści, którzy korzystają z drugiego terminalu, mają z kolei do wyboru ofertę trzech wypożyczalni aut: Avis, Budget oraz Europcar.

d1gzx6c

Ile kosztuje wypożyczenie auta z lotniska Mediolan-Malpensa? Cena zależy od tego, jakiej klasy pojazd chcemy wynająć. Wypożyczenie małego auta na jeden dzień kosztuje 115-130 zł, a samochodu rodzinnego przynajmniej 200 zł. Auta wysokiej klasy można wypożyczyć z Mediolan-Malpensa za około tysiąc złotych za dobę. Wypożyczalnie aut z lotniska Mediolan-Malpensa oferują również możliwość zostawienia pojazdu w innym miejscu, niż to, z którego się go wypożyczyło – dlatego warto pytać przedstawicieli firm o najbardziej dogodne lokalizacje.

d1gzx6c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gzx6c