Trwa ładowanie...

Lotnisko Rzym-Fiumicino im. Leonarda da Vinci. Jak dotrzeć do centrum miasta?

Lotnisko Rzym-Fiumicino znajduje się 30 km od Wiecznego Miasta. Jak dotrzeć do centrum miasta?

Lotnisko Rzym-Fiumicino im. Leonarda da Vinci. Jak dotrzeć do centrum miasta?Źródło: Pixabay.com, fot: Unsplash
d32ju1i
d32ju1i

Lotnisko Rzym-Fiumicino – transfer do centrum miasta autobusem

Z lotniska Rzym-Fiumicino do centrum Rzymu dojedziemy autobusami kilku firm:

 • Autobus Terravision – odjeżdża z Piazza Alcide de Gasperi we Fiumicino na dworzec Roma-Termini z przystankiem na terminalu 3 (przystanek nr 7); autobusy kursują średnio co 20 minut między 5.00 a 23.00; koszt przejazdu to 5 € (dzieci poniżej 4. roku życia mają darmowy przejazd); autobusy odjeżdżają średnio co 30 minut, a czas trwania podróży to niecała godzina;
 • Autobus COTRAL – kursuje między Roma-Termini a Fiumicino z przystankiem pod terminalem 3; autobusy odjeżdżają co około godzinę od 6.00 do 21.00; koszt przejazdu z lotniska do Rzymu to 5 €, z Rzymu na lotnisko – 4 €, a bilet w dwie strony – 8 €;
 • SIT – Bus Shuttle – airbus lotniska Rzym-Fiumicino; przystanek znajduje się przy terminalu 3 (przystanek nr 5) na lotnisku i na dworcu Roma-Termini w centrum miasta; autobus zatrzymuje się także przy Watykanie (Via Crescenzio no. 2); cena biletów to 6 € dla kursów z lotniska do Rzymu i Watykanu, a 11 € w obie strony.

Lotnisko Rzym-Fiumicino – transfer do centrum miasta pociągiem

Naprzeciwko terminala 3 lotniska Rzym-Fiumicino znajduje się dworzec kolejowy z którego odjeżdża:

 • pociąg Leonardo Express – kursuje między lotniskiem a dworcem Roma-Termini; jest to pociąg pospieszny, który zatrzymuje się tylko na kilku stacjach, a czas podróży do centrum Rzymu wynosi około 32 minuty; bilet kosztuje 14 € i można kupić go przed wejściem na perony dworca; Leonardo odjeżdża z lotniska co 15 – 30 minut;
 • pociąg regionalny linii FL1 – kursuje między lotniskiem Rzym-Fiumicino a stacją Roma-Tiburtina (nie dojeżdża do Roma-Termini, ale chcąc się tam udać, można przesiąść się na stacjach Ostiense, Tuscolana lub Tiburtina); obowiązuje w nim osobny bilet (nie miejski), którego koszt to 8 €; pociąg jedzie około 40 minut, a z lotniska odjeżdża co 15 – 20 minut.

Lotnisko Rzym-Fiumicino – transfer do centrum miasta taksówką

Do przewozu pasażerów z lotniska Rzym-Fiumicino uprawnieni są jedynie kierowcy korporacji miejskiej. Ich samochody są białe, na dachu posiadają tabliczkę o prostej formie z napisem TAXI, a na masce, drzwiach i wewnątrz pojazdu mają znaczek Urzędu Miasta.

Ceny kursów są z góry ustalone przez władze miejskie:

 • do ścisłego centrum Rzymu (teren otoczony Murem Aureliana) – 48 €,
 • na stację kolejową Roma-Ostiense – 45 €,
 • na stację kolejową Roma-Tiburtina – 55 €,
 • na lotnisko Rzym-Ciampino – 50 €,
 • do Portu Civitavecchia – 120 €,
 • do Zamku Magliana – 30 €,
 • do Fiera di Roma (kompleks targowo-wystawienniczy) – 25 €. Przed wejściem do taksówki warto dogadać cenę z kierowcą.
d32ju1i

Lotnisko Rzym-Fiumicino – transfer do centrum miasta samochodem

Chcąc dojechać do Rzymu lub okolic z lotniska Rzym-Fiumicino, zamiast taksówki można wypożyczyć samochód z kierowcą. Koszt takiego przejazdu to ok. 60 €, a sama podróż jest bardziej komfortowa niż taksówką – samochody są pojemniejsze i klimatyzowane.

Jedną z firm zajmującą się tego typu transportem jest ER Roma.

W Torre Uffici 2 lotniska we Fiumicino znajdują się biura wypożyczalni samochodów (m.in. Avis, Sixt, Hertz, Auto Europa, Goldcar, Europcar). Do centrum Rzymu dojedziemy drogą szybkiego ruchu A91, zlokalizowaną w pobliżu lotniska.

d32ju1i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32ju1i