Trwa ładowanie...

Lotnisko Sandefjord-Torp. Jak dojechać do centrum Oslo?

Lotnisko Sandefjord-Torp leży 110 kilometrów na południe od Oslo i około 8 kilometrów na północny-zachód od Sandefjord. Jak dojechać do centrum Oslo?

Lotnisko Sandefjord-Torp. Jak dojechać do centrum Oslo?Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, fot: Master Man
d3jnxts
d3jnxts

Port lotniczy Sandefjord-Torp – do Oslo koleją

Lotnisko Sandefjord-Torp znajduje się w zasięgu linii kolejowej Vestfoldbanen, która prowadzi z Drammen do Eidanger. Stacja kolejowa Sandefjord lufthavn (nazwyana też Torp) znajduje się w odległości 3 km od lotniska i można do niej dojechać autobusem (NSB), którego koszt wliczony jest w cenę biletu kolejowego (przejazd trwa 4 minuty). W ciągu dnia kursuje ponad 40 autobusów, które wyjeżdżają z lotniska na 10 minut przed odjazdem pociągu ze stacji.

Ze stacji Torp pociągi regionalne kursują co godzinę, pokonując trasę między Lillehammer a Skien i przejeżdżając przez stację Gardermoen (znajdującą się pod portem lotniczym c) i dworzec centralny w Oslo. Czas dojazdu do centrum Oslo wynosi ok. 1 h 50 minut (ok. 120 zł), a do lotniska Oslo-Gardermoen ok. 2h 25 minut (ok. 170 zł).

Port lotniczy Sandefjord-Torp – do Oslo autobusem

Z terminalu lotniskowego Sandefjord-Torp można wsiąść do autobusu jadącego do dworca głównego Oslo. Autobusy Torp-Ekspressen jadą 1 h 50 minut, a ich cena to ok. 107 zł (240 koron). Można też udać się na oddalony o 3 km od lotniska przystanek Fokserød – można do niego podjechać autobusem z lotniska – z którego odjeżdżają też inne autobusy (m.in. Nettbuss od ok. 88 zł), które docierają do Oslo po 1 h 40 min.

Port lotniczy Sandefjord-Torp – do Oslo samochodem

3 kilometry od portu lotniczego Sandefjord-Torp znajduje się trasa europejska E18. Żeby dojechać do Olso, trzeba pokonać 110 km, natomiast dystans do lotniska Oslo-Gardermoen wynosi 167 km. Żeby dotrzeć do pobliskiego Sandefjord, trzeba przejechać 10 kilometrów. Możliwe jest wypożyczenie samochodu na lotnisku od firm takich jak Europcar, Hertz, Avis czy Budget.

Można też zamówić taksówkę, jednak przejazd z lotniska Torp do Oslo wynosi niemal 900 zł, dlatego tego środka transportu lepiej użyć, żeby dostać się np. do Sandefjord (ok. 65 zł) czy Larvik (ok. 140 zł). Port lotniczy Sandefjord-Torp jest mniejszy od Oslo-Gardermoen – liczba miejsc parkingowych wynosi około 2 000.

d3jnxts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jnxts