Trwa ładowanie...

Lotnisko Tokio-Narita (NRT). Jak się dostać do miasta?

Lotnisko Tokio-Narita (NRT) usytuowane jest około 75 kilometrów na wschód od centrum Tokio. Przed wyjazdem do Japonii najlepiej zaopatrzyć się w sporą ilość gotówki. Często okazuje się bowiem, że w większości miejsc nie można płacić europejskimi kartami, a kurs wymiany w kantorach bądź bankach jest bardzo niekorzystny. Jak się dostać do miasta?

Share
Lotnisko Tokio-Narita (NRT). Jak się dostać do miasta?
Źródło: Facebook.com
d32v1a8

Port lotniczy Tokio-Narita (NRT) – wiza, szczepienia, skanowanie odcisków palców

Turyści podróżujący do Japonii na maksymalnie 90 dni otrzymują po przylocie do Tokio darmową wizę. Nie ma żadnych obowiązkowych szczepień przed wyjazdem. Jeszcze w samolocie wypełnia się deklarację, w której należy przede wszystkim bezbłędnie wpisać dokładny adres planowanego pobytu. Dodatkowo celnicy skanują odciski palców i robią każdej osobie zdjęcie. Normalną procedurą na lotnisku w Tokio jest również bardzo skrupulatne przeszukanie bagażu podręcznego i dużej walizki oraz pytania w formie wywiadu na temat dokładnego celu podróży do Tokio.

Port lotniczy Tokio-Narita (NRT) – z lotniska do centrum taksówką

Taksówki w Japonii są dość drogie, choć to najbardziej komfortowy sposób podróży na każdą odległość. Postoje znajdują się bezpośrednio przy wyjściach z hali przylotów każdego terminala portu lotniczego Tokio-Narita. Cena transferu taksówką z portu lotniczego Tokio-Narita (NRT) do centrum Tokio przekracza tysiąc złotych. Dodatkowo częste korki podnoszą jeszcze ten wysoki koszt usługi i wydłużają czas przejazdu.

d32v1a8

Port lotniczy Tokio-Narita (NRT) – z lotniska do centrum autobusem

Port lotniczy Tokio-Narita (NRT) łączy z centrum Tokio (stacją Tokyo Station) Narita Access Bus. Bilety na tą trasę kosztują 34 złote, a kupuje się je u kierowcy pojazdu. Autobus wyrusza z lotniska Tokio-Narita i zatrzymuje się na każdym z trzech terminali, rozpoczynając od trzeciego. Najlepiej czekać na pojazd na jego pierwszym przystanku (Terminal nr 3, przystanek nr 2), ponieważ po zajęciu przez pasażerów wszystkich miejsc siedzących, kierowca nie wpuszcza do środka nikogo więcej.

Port lotniczy Tokio-Narita (NRT) – z lotniska do centrum pociągiem

Najszybszym pociągiem z portu lotniczego Tokio-Narita do ścisłego centrum stolicy Japonii jest przewoźnik JR Narita Express (N'EX). Dodatkowo w Japonii pociągi jeżdżą niezwykle punktualnie, a kursy ze stacji na terenie portu lotniczego (z Terminalu 1 oraz okolic 2 i 3) odbywają się co 30 minut. Przejazd na tej trasie zajmuje 53 minuty, a koszt biletu wynosi 101,50 zł (w pierwszej klasie 153 zł). Przy zakupie biletu w kasie i okazaniu paszportu otrzymuje się jednorazową, aż 50 proc. zniżkę turystyczną – wystarczy zainteresować się “special tickets for Visitors from abroad”. Bilety nabywa się na lotnisku Tokio-Narit, w biletomatach oraz specjalnie oznaczonych kioskach.

Można również skorzystać z usług Keisei Line i pociągu Keisei Limited Express (a nie droższego Keisei Skyliner!), docierającego z portu lotniczego Tokio-Narita na Nippori Station, Ueno lub Asakusa. Tam wystarczy przesiąść się do metra linii JR Keihin-Tohoku bądź JR Yamanote, skąd dociera się do centrum stolicy Japonii. Podróż z przesiadką trwa do 1,5 godziny, a bilet kosztuje nawet trzykrotnie mniej niż na ekspresowy N'EX. Za jednodniowy bilet na tokijskie metro zapłacimy 24 złote, dzieci mają 50 proc. zniżkę. Tu również obowiązują zniżki turystyczne: bilet normalny jednodniowy – 20 zł, dwudniowy – 33 zł.

d32v1a8

Podziel się opinią

Share
d32v1a8
d32v1a8