Trwa ładowanie...

Lotnisko Trondheim-Vaernes (TRD). Jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Trondheim-Vaernes (TRD) leży na wschód od Trondheim. Na terenie tego międzynarodowego obiektu, w hali przylotów, usytuowano punkty informacyjny (+47 670 32 500) oraz turystyczny. Codziennie można stąd polecieć na najważniejsze europejskie lotniska, np. do Londynu, Kopenhagi czy Sztokholmu. Jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Trondheim-Vaernes (TRD). Jak dojechać do centrum miasta?Źródło: Pixabay.com
d3sji2h
d3sji2h

Port lotniczy Trondheim-Vaernes (TRD) – z lotniska do centrum taksówką i samochodem

Port lotniczy Trondheim-Vaernes (TRD) posiada komfortowo usytuowany postój taksówek: wystarczy wyjść z hali przylotów terminalu A (dla połączeń krajowych) lub B (obsługuje loty międzynarodowe). Pojazd można zamówić telefonicznie wcześniej – do 4 godzin przed planowaną godziną przylotu. Transfer taksówką z portu lotniczego Trondheim-Vaernes do centrum miasta trwa około pól godziny. Przy co najmniej dwóch pasażerach koszt wynosi około 128 złotych od osoby.

Na terenie obiektu znajdują się wypożyczalnie samochodów takich międzynarodowych korporacji, jak: Avis, Budget, Europcar, Hertz i National. Z portu lotniczego Trondheim-Vaernes do centrum miasta (około 35 kilometrów) prowadzi autostrada E6, natomiast do granicy ze Szwecją - E16.

Port lotniczy Trondheim-Vaernes (TRD) – z lotniska do centrum autobusem

Z portu lotniczego Trondheim-Vaernes (TRD) codziennie co kwadrans odjeżdżają autobusy Flybussen - Nettbuss (szczegółowe informacje dostępne są pod numerem +47 815 22 900). Podczas świąt każdorazowy odjazd ma miejsce w 15-30 minut po przylocie samolotu. Kursy odbywają się również do miast Vaernes i Namsos. Ostatnim przystankiem na trasie jest Szpital Św. Olafa i stacja Sorgenfri. Bilet na przejazd na trasie port lotniczy Trondheim-Vaernes – ostatni przystanek kosztuje 57 złotych.

d3sji2h

Autobus ekspresowy Vaernes Ekspressen (Unibuss) jest nieco droższy – za normalny bilet z lotniska do centrum Trondheim zapłacimy bowiem 66 złotych, za studencki – 44 złote, dla ucznia lub osoby starszej – 31 złotych.

Port lotniczy Trondheim-Vaernes (TRD) – z lotniska do centrum pociągiem

Obok terminalu portu lotniczego Trondheim-Vaernes (TRD) znajduje się stacja kolejowa, która obsługuje połączenia na terenie kraju i regionu. Odbywają się stąd przejazdy m.in. do Trondheim (przejazd na Trondheim Central Station trwa około 35 minut, a bilet kosztuje 36 złotych) czy do Steinkjer (1 h 30 minut).

d3sji2h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sji2h