Trwa ładowanie...

Lotnisko Warszawa-Radom. Aż osiem nowych tras

Znamy kolejne połączenia, które od przyszłego roku będą odbywać się z lotniska Warszawa-Radom. Port lotniczy ma zostać oficjalnie otwarty na przełomie marca i kwietnia 2023 r. Przystosowany będzie głównie do obsługi połączeń czarterowych oraz niskokosztowych. Czartery z lotniska w Radomiu zapowiedziała Itaka.

Z lotniska Warszawa-Radom polecimy m.in. na KretęZ lotniska Warszawa-Radom polecimy m.in. na KretęŹródło: Adobe Stock, fot: Georgios Tsichlis
d80fopu
d80fopu

Jak informowaliśmy pod koniec sierpnia, pierwszym przewoźnikiem, który ogłosił trasy z lotniska Warszawa-Radom był LOT. Pierwsze regularne połączenia ruszą do Kopenhagi, Paryża i Rzymu. Mają się odbywać trzy razy w tygodniu i będą obsługiwane Boeingami 737-800.

Pierwszym biurem podróży, które zdecydowało się na sprzedaż wycieczek z wylotem z nowego lotniska w Radomiu, jest z kolei Nekera. Touroperator zapowiedział, że pierwsze czartery ruszą stamtąd w czerwcu 2023 r.

Itaka poleci z lotniska w Radomiu

Rejsy z portu lotniczego w Radomiu ogłosiła też Itaka. Pierwszy czarter ma się odbyć 4 czerwca 2023 roku, a wczasy można już zarezerwować w systemie biura podróży. Jak informuje portal Rynek Lotniczy z Itaką z Radomia polecimy do Albanii, Bułgarii, Grecji, Hiszpanii, Turcji i Egiptu.

d80fopu

– Nasze plany na początek nowej współpracy bazują na produkcie, w którym jesteśmy liderem na polskim rynku. Takimi kierunkami są niewątpliwie Turcja, gdzie z Radomia planujemy trzy loty tygodniowo do Antalyi, obsługującej Riwierę Turecką, Marsa Alam w Egipcie, greckie wyspy Kos i Kreta, bułgarskie Złote Piaski i Słoneczny Brzeg, Albania czy hiszpańska Majorka. Liczymy, że swoje podróże z Portu Lotniczego Warszawa-Radom w sezonie letnim 2023 rozpocznie ok. 35 tys. naszych klientów, zakładając dziesięć wylotów tygodniowo – powiedział Piotr Henicz, wiceprezes Itaki.

Port lotniczy Warszawa-Radom

Port lotniczy w Radomiu rozpoczął działalność w maju 2014 r. Przez krótki czas loty z tego miasta odbywały się m.in. do Rygi i Berlina. Było to jedyne lotnisko użytku publicznego w Polsce, które powstało bez wsparcia unijnego. Miasto zainwestowało w jego utworzenie 100 mln zł. Po ogłoszeniu przez sąd w 2018 r. upadłości miejskiej spółki Port Lotniczy Radom, lotnisko kupił PPL w celu przygotowania go do obsługi ruchu czarterowego i niskokosztowego.

Realizowana przez PPL inwestycja to m.in. zbudowanie nowego terminala. Przy budowie wykorzystano najnowocześniejsze technologie lotniskowe. Będzie on przygotowany na przyjęcie do 3 mln pasażerów rocznie.

d80fopu

Źródło: Rynek Lotniskowy, PAP

Nietypowa wyprawa polskiej rodziny. "Jestem dumny z żony i dzieci"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d80fopu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d80fopu

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj