Trwa ładowanie...

Lotnisko Wenecja Treviso (TSF). Jak dostać się do miasta?

Lotnisko Wenecja Treviso (TSF) leży 3 kilometry od Treviso i 20 kilometrów od ścisłego centrum Wenecji. Jak dostać się do miasta?

Share
Lotnisko Wenecja Treviso (TSF). Jak dostać się do miasta?
Źródło: Pixabay.com
d1j3o2u

Lotnisko Wenecja Treviso (TSF) – z lotniska do centrum taksówką

Przed wyjściem z terminala znajduje się postój taksówek, obsługiwany przez Radiotaxi (+39 0 422 431515). Przejazd co centrum Wenecji drogą krajową SS15 może trwać nawet godzinę, a cena będzie uzależniona od natężenia ruchu na drodze (z pewnością nie zapłacimy jednak mało – minimum 420 złotych). Koszt wynajęcia samochodu w jednej z lotniskowych wypożyczalni zazwyczaj jest podobny, jak przejazdu taksówką. Transfer taksówką do centrum Treviso to koszt około 63 złote. Jadąc do Wenecji, kierowca często wybiera trasę autostradą.

Lotnisko Wenecja Treviso (TSF) – z lotniska do centrum autobusem

Po prawej stronie od wyjścia z hali przylotów lotniska Wenecja Treviso (TSF), przy ulicy Via Noalese, znajdziemy przystanek autobusowy. Odjeżdżają stąd następujące autobusy:

  • Miejski ACTT linii 6 na dworzec kolejowy w pobliskim Treviso, odjazdy są od wczesnego poranka co 20 minut, kurs trwa 15 minut i kosztuje 5 lub 10,5 złotego (bilety zakupione w automacie bądź u kierowcy autobusu).
  • Przewoźnika ATVO do Bibbione (66 złotych), Lignano, Lido di Jesolo, Cavallino, Punta Sabbioni, Eraclea. Kursy te realizowane są w sezonie letnim
  • ATVO jeździ ponadto do Wenecji na Venezia Piazzale Roma przez wenecki dworzec kolejowy, zależnie od rozkładu przylotów samolotów linii Ryanair. Przejazd trwa maksymalnie 45 minut, a bilet normalny w jedną stronę kosztuje 30 złotych (w dwie strony jest ważny przez tydzień).
  • Przewoźnika Barzi Servizi, przez autostradę do centrum Wenecji jedzie się 40 minut za 30 złotych.

Lotnisko Wenecja Treviso (TSF) – z lotniska do centrum pociągiem

Po dotarciu na dworzec kolejowy w Treviso można dojechać do Wenecji pociągiem. Bilety za 12 złotych najwygodniej kupuje się w kasie, a podróż trwa maksymalnie 40 minut.

d1j3o2u

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j3o2u
d1j3o2u