Trwa ładowanie...
ycipk-14mnnu
ycipk-14mnnu

Port lotniczy Wenecja Treviso (TSF) - Największe atrakcje

Lotnisko Wenecja Treviso Facebook.com
Podziel się

Lotnisko Wenecja Treviso (TSF) obsłużyło w 2012 roku 2,3 miliona pasażerów. Od 2007 roku ten ładnie położony obiekt posiada nowy terminal imienia Antonio Canova.

ycipk-14mnnu

Lotnisko Wenecja Treviso (TSF) - pobliskie miasta

Lotnisko Wenecja Treviso (TSF) usytuowane jest około 20 kilometrów na północ od Wenecji i 3 kilometry na południowy-zachód od miejscowości Treviso. Autobus lotniskowy ACTT linii 6 kursuje z lotniska z przystanku tuż przed halą przylotów (na Via Noalese, po prawej stronie od wyjścia z budynku) do Treviso na dworzec kolejowy co 20 minut przez cały dzień. Cena biletu nabytego w kasie na parterze wynosi 5 złotych, u kierowcy 10,5 złotego, a czas przejazdu to około kwadransa.

Z lotniska Wenecja Treviso do centrum miasta można dostać się różnymi środkami transportu.

Z przewoźnikiem ATVO można natomiast dostać się w sezonie letnim do takich miejscowości, jak Lido di Jesolo, Bibbione, Eraclea, Cavallino, Lignano bądź Punta Sabbioni. Ceny biletów są uzależnione od długości trasy, przykładowo transfer z lotniska Treviso do Bibbione kosztuje 66 złotych (w cenie jedna sztuka bagażu oraz szybkie WiFi).

Lotnisko Wenecja Treviso (TSF) - loty z Polski

ycipk-14mnnu

Bezpośrednie połączenia lotnicze z lotniskiem Wenecja Treviso zapewniają lotniska we Wrocławiu i w Krakowie. Dostaniemy się tam liniami Ryanair kilka razy w tygodniu. Za przelot za osobę w obie strony w okresie letnim z Krakowa zapłacimy co najmniej 131 złotych, natomiast z Wrocławia – 253 złote.

Lotnisko Wenecja Treviso (TSF) - linie lotnicze i kierunki zagraniczne

Na i z lotnisko Wenecja Treviso (TSF) latają przede wszystkim tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air. Można dostać się stąd do Belgii, Czech, Francji, Niemiec, Grecji, Irlandii, Hiszpanii, Rosji czy Szwecji. Na terenie Włoch realizowane są loty m.in. do Bari, Katanii oraz Neapolu.

Czas lotu / jazdy samochodem

1 h 35 min / 12 h 39 min

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Euro (1 euro = 4,19 zł)

Kraj
Region
Godziny otwarcia

Zamykane na noc

Orientacyjna odległość

971 km samolotem, 1276 km samochodem, 1580 km pociągiem

ycipk-14mnnu
ycipk-14mnnu