Trwa ładowanie...

Lotnisko zalane po przejściu tajfunu. Wystaje tylko kilka budynków

Międzynarodowy port lotniczy Kansai znalazł się pod wodą po tym, jak przez Japonię przeszedł najpotężniejszy od 25 lat tajfun Jebi. Odwołano ponad 700 lotów. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać zalane lotnisko.
Share
Z powodu tajfunu z podróży na zachód kraju zrezygnował nawet premier, Shinzo Abe
Z powodu tajfunu z podróży na zachód kraju zrezygnował nawet premier, Shinzo AbeŹródło: Twitter.com/ NHK News
d26gd82

Wideo znajduje się na Twitterze NHK_News i trwa niecałe 40 sekund. Z zalanego wodą lotniska widać tylko wystające ponad jej poziom fragmenty budynków. Port lotniczy znalazł się pod wodą po przejściu potężnego tajfunu, który najmocniej uderzył w prefekturę Tokushima, na południowej wyspie Sikoku.

Krajowe linie lotnicze odwołały ponad 700 lotów wewnętrznych oraz międzynarodowych. Odwołano także liczne kursy pociągów, a mieszkańców poproszono o zachowanie ostrożności i pozostanie w domach. Ewakuowano około 300 tys. osób, które umieszczono w specjalnie zorganizowanych schroniskach.

d26gd82

Japońska agencja meteorologiczna ostrzega przed falami, które mogą osiągnąć wysokość nawet do 12 metrów, powodziami i lawinami błotnymi. W ciągu najbliższej doby w środkowej Japonii ma spaść ok. 550 mm deszczu, a w zachodniej ok. \* 400 mm*.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: NASA pokazuje niezwykłą mapę

d26gd82

Podziel się opinią

Share
d26gd82
d26gd82