Magiczne Ogrody. Janowiec zyskał pierwszy w Polsce rodzinny park tematyczny

Wśród łąk, lasów i lessowych wąwozów, powstał rodzinny park tematyczny - Magiczne Ogrody. Janowiec może się pochwalić pierwszym w Polsce parkiem tematycznym zbudowanym w oparciu o oryginalną, baśniową historię. Opowieść o Czarodzieju Zoranie, twórcy ogrodu, przekazywana jest gościom przez ponad trzydzieści ruchomych figur.

Magiczne Ogrody. Janowiec zyskał pierwszy w Polsce rodzinny park tematyczny
Źródło zdjęć: © materiały prasowe

28.07.2014 | aktual.: 19.10.2019 20:23

Przekraczając bramę Magicznych Ogrodów wkraczamy do niezwykłego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Wśród drzew, tysięcy kwitnących krzewów i kwiatów schronienie znalazły olbrzymie gąsienice, smoki, Bulwiaki, Drzewce, wróżki Smużki, magiczne ptaki, psotliwe Mordole i waleczne Krasnoludy.

Place zabaw i poszczególne krainy *Magicznych Ogrodów *to starannie zaprojektowane pola doświadczeń, wyposażone w urządzenia i elementy wzbudzające kreatywność, ciekawość świata i zarazem angażujące i stymulujące dziecięce zmysły. Każda z sześciu stref sensorycznych koncentruje się na odrębnym zagadnieniu. Park zaplanowano z podziałem na strefy sensoryczne, aktywujące wszystkie zmysły: smak, zapach, słuch, wzrok, równowagę, dotyk.

Dzieci mogą też bawić się z baśniowymi postaciami - animatorami, którzy zawsze pozostają do dyspozycji gości, znają masę ciekawych zabaw i historię Magicznych Ogrodów. Można np. pobawić się w berka z Mordolami, zatańczyć z magicznymi ptakami, wziąć udział w nauce fechtunku (bezpiecznymi piankowymi mieczami) prowadzonej przez krasnoludy.

Integralną częścią parku są rośliny. Sprawiają, że staje się on wspaniałym miejscem zabawy na świeżym powietrzu dla dzieci, ale też przystanią dla tych, którzy odpoczywają na łonie przyrody. Aleje spacerowe przecinają tereny, z setkami gatunków roślin – kwiatów, krzewów i drzew. Miłośników kwiatów zachwyci wielość odmian róż Kordesa, piwonii czy lilaków. Ogród został zaprojektowany tak, by o każdej porze roku zaskakiwać mnogością barw. Warto tu powracać, aby obserwować zmienność natury.

W parku znajduje się restauracja, cukiernia, kawiarnia i sklep z oryginalnymi pamiątkami. Ogród jest przystosowany do wizyt osób niepełnosprawnych (podjazdy) i niewidomych (tabliczki z napisami alfabetem Braille'a). Dla dzieci i rodzin przygotowano wygodne toalety, przewijaki, miejsce do karmienia, bezpieczne ścieżki, łąki i plaże. Parking mieści kilkanaście autobusów i ponad 1000 samochodów.

Magiczne Ogrody są czynne codziennie (również w dni świąteczne) od 10:00 do 19:00. Bilet normalny kosztuje 29 złotych, ulgowy 24 złote. Dzieci do lat 4 wchodzą bezpłatnie.

Zobacz także
Komentarze (1)