Trwa ładowanie...

Majówka na turnusie zdrowotnym. Polacy chętnie korzystają z tej opcji

Hotele oraz inne obiekty noclegowe oficjalnie pozostają zamknięte aż do końca majówki. Nie oznacza to jednak, że wszystkie i dla każdego. Wyjątek stanowią te miejsca, które mają w swojej ofercie zabiegi lecznicze, więc teoretycznie można wyjechać na długi weekend - oczywiście dla podreperowania zdrowia.

W Sopocie wiele hoteli zaprasza turystów do skorzystania z oferty zgodnie z rozporządzeniemW Sopocie wiele hoteli zaprasza turystów do skorzystania z oferty zgodnie z rozporządzeniemŹródło: 123RF
d23udqo
d23udqo

Zakaz świadczenia usług noclegowych podczas majówki dotknął nie tylko branżę turystyczną, ale również osoby, które planowały wypoczynek poza domem. Z tego powodu część osób zaczęła interesować się zagranicznymi wyjazdami, inni korzystają z różnych dostępnych furtek.

Majówka 2021 - pacjenci wypoczną

A tych nie brakuje. Rozporządzenie rządu określa bowiem całą listę wyjątków, które umożliwiają korzystanie z dostępnych pokoi. Wcześniej popularnością cieszyły się wyjazdy służbowe, teraz Polacy pracują nad podreperowaniem zdrowia. Zakaz nie dotyczy bowiem pacjentów oraz ich opiekunów, chcących skorzystać z pobytów leczniczych. Rozporządzenie nie określa przy tym, co kwalifikuje do zostania "pacjentem".

- Ostatnio spędziłam weekend górach. Mój syn ma astmę, więc dostaliśmy skierowanie i pojechaliśmy całą rodziną - mówi nam jedna z turystek, która chce zachować anonimowość.

Skierowanie na długi weekend

Hotele z pakietami medycznymi cieszą się dużym wzięciem. Dostępne są m.in. w Ciechocinku, Sopocie czy Bukowinie Tatrzańskiej. Na stronach internetowych obiektów czytamy, że realizują pobyty o charakterze leczniczym również podczas majówki. Warunek? Przedstawienie skierowania od lekarza prowadzącego lub fizjoterapeuty.

d23udqo

- Przed rozpoczęciem pobytu należy odbyć wizytę u naszego terapeuty, który skieruje państwa na odpowiednie zabiegi - tłumaczy recepcjonistka jednego z obiektów w Sopocie.

Skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne to przepustka do skorzystania z oferty hotelowej 123RF
Skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne to przepustka do skorzystania z oferty hotelowejŹródło: 123RF

Większe hotele, które na co dzień świadczą usługi z zakresu rehabilitacji lub fizjoterapii, mogą nie wymagać nawet tego. Skierowanie może zostać wystawione już na miejscu, zaraz po przyjeździe. Warunkiem zrealizowania pobytu bywa także konsultacja z pracującym na miejscu fizjoterapeutą i późniejsze wykonywanie zaleconych zabiegów.

- Przed wyjazdem dopytałam, czy skierowanie można uzyskać na miejscu i nie było z tym problemu. Dodatkowo zapewniono mnie, że cały personel hotelu jest zaszczepiony przeciwko COVID-19 - opowiada pani Anna z Sopotu. - Szykuje się majówka w Ciechocinku.

Majówka 2021 - kuszące turnusy zdrowotne

Polacy oswoili się z trwającą już od ponad roku pandemią. Kreatywnie podchodzą do zakazów i potrafią wykorzystać różnego rodzaju luki. Turnusy zdrowotne stały się więc kuszące nie tylko dla tych, którzy naprawdę ich potrzebują, ale dla tych, którzy chcą po prostu odpocząć.

d23udqo

- Jako portal umożliwiamy nie tylko rezerwacje online, ale też bezpośredni kontakt telefoniczny lub mailowy, by goście mogli dopytać o szczegóły oferty i sposób, w jaki obiekt dba o bezpieczeństwo gości - mówi Kamila Miciuła, PR Manager portalu Nocowanie.pl. - Reklama nie jest zabroniona, znaczna część obiektów noclegowych tak właśnie robi, promując się wśród turystów przez cały okres lockdownu. Oczywiście nie zachęcamy do obchodzenia obowiązujących zakazów. Wielu użytkowników naszego portalu z dużym wyprzedzeniem szuka noclegów na wakacje i z nadzieją czeka na informacje o luzowaniu turystyki, poszukując inspiracji. Zakładamy, że po środowej konferencji ministra zdrowia, czeka nas kolejna lawina rezerwacji - dodaje.

Według portalu Nocowanie.pl, wakacje to teraz najchętniej rezerwowany termin, ponieważ wszyscy wierzą, że wyjazdy dojdą do skutku. Brakuje jednak ostatecznego potwierdzenia ze strony rządu, na które zarówno przedsiębiorcy branży turystycznej, jak też turyści, czekają z niecierpliwością.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Majówka przełożona? Członek rady przy premierze Morawieckim nie był jednoznaczny

d23udqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23udqo