Trwa ładowanie...

Małopolskie. Od poniedziałku duże utrudnienia na Zakopiance

21 września rozpoczyna się remont drogi krajowej 28, czyli popularnej Zakopianki, w Skomielnej Białej. Kierowcy podróżujący do i z Zakopanego muszą się liczyć z utrudnieniami. Jest jednak sposób, by je ominąć.

Share
Remont będzie kosztował kierowców sporo nerwów
Remont będzie kosztował kierowców sporo nerwówŹródło: Getty Images, Fot: Grzegorz Momot
d3lt450

Korki na Zakopiance są już owiane legendą, ale gdy przychodzi czas remontu na choćby krótkim odcinku tej drogi, to wówczas pojawia się prawdziwy problem. Kierowcy tracą mnóstwo czasu i nerwów na stanie w korkach.

Remont na Zakopiance

Właśnie rozpoczyna się taki moment - od poniedziałku trwać będą prace na odcinku drogi od węzła Skomielna Biała do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. W tym miejscu, zwłaszcza w weekendy tworzą się korki. Remont zaplanowano od poniedziałku do czwartku, a prace porządkowe odbędą się 28 września. Koszt robót to ok. 400 tys. zł.

d3lt450

"Wszystkie prace będą prowadzone w ciągu dnia, ze względu na duży wpływ robót na skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Sygnalizacja ta na czas robót w dniach od 21.09 do 23.09 musi zostać wyłączona i ruch będzie się odbywał wahadłowo, kierowany na odcinku robót przez uprawnionych pracowników wykonawcy. Po zakończeniu prac w każdym dniu ruch będzie się odbywał normalnie" – poinformowała rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut.

Remont na Zakopiance - jak ominąć?

Co ważne, remontowany odcinek będzie można ominąć. Kierowcy podróżujący od południa w kierunku Krakowa i od Krakowa w kierunku Zakopanego mogą wybrać przejazd tzw. starą Zakopianką przez centrum wsi Skomielna Biała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Remont w prezencie - odcinek 4

d3lt450

Podziel się opinią

Share
d3lt450
d3lt450