Trwa ładowanie...
dq6oiv2

Małopolskie. W weekend ruszają kolejne stacje narciarskie

Na najbliższy weekend kolejne stacje narciarskie na Małopolsce planują uruchomienie wyciągów. Narciarze będą mogli szusować m.in. w Białce Tatrzańskiej, Jurgowie czy Wierchomli.
Share
Coraz więcej stacji narciarskich otwiera się dla miłośników białego szaleństwa
Coraz więcej stacji narciarskich otwiera się dla miłośników białego szaleństwaŹródło: Materiały prasowe Stacji Narciarskiej Wierchomla
dq6oiv2

Coraz więcej stacji narciarski na Małopolsce otwiera się dla fanów białego szaleństwa.

4-6 grudnia - otwarcie kolejnych stacji narciarskich

Już w piątek, 4 grudnia otwarcie wyciągów zapowiada stacja narciarska Tylicz.ski w Tyliczu. Dzień później ma ruszyć część wyciągów Białce Tatrzańskiej: stacja Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej, Grapa-Ski w Czarnej Górze, wyciąg krzesełkowy w Jurgowie, Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach i Stacja Narciarska Wierchomla w Wierchomli Małej koło Piwnicznej-Zdroju.

dq6oiv2

Jak podaje Stacja Narciarska Wierchomla, na stoku będą otwarte punkty gastronomiczne: Szałas Bacy, Restauracja pod Wyciągiem oraz bar, które będą serwować jedzenie na wynos. Otwarta będzie również szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu. W innych stacjach też planowane jest otwarcie wszystkich tego typu miejsc.

Nowe zasady na stokach

Przypominamy, że obecnie stacje narciarskie działają zgodnie z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa.

Rekomendowane są działania pozwalające na zachowanie odstępów między osobami w kolejce do przejazdu, np. przez odgradzanie szarfami, wyznaczanie tzw. tuneli dojścia, wyznaczanie punktów, w których można przebywać.

dq6oiv2

MRPiT zaleca także, by na jednym krześle lub w jednej gondoli miejsca zajmowali zamieszkujący w jednym gospodarstwie domowym lub mający wspólny nocleg lub wspólnie podróżujący do stacji turystyczno-narciarskiej.

Pracownicy zorganizowanych terenów narciarskich, kolei linowych i wyciągów narciarskich oraz stacji turystyczno-narciarskich powinni być wyposażeni w środki ochrony indywidualnej, w tym maseczki zasłaniające nos i usta, rękawiczki oraz środki do mycia i dezynfekcji rąk, a także nieprzemakalne fartuchy z długim rękawem, do użycia w razie potrzeby.

Kiedy otwarcie kolejnych stacji narciarskich?

Wciąż nie wszystkie stoki są czynne. Ale wszystkie stacje narciarskie kontynuują sztuczne naśnieżanie. Kolejne obiekty planują otwarcie wyciągów w następnych tygodniach, jeszcze przed świętami.

dq6oiv2

Na najbliższe dni w Tatrach zapowiadany jest wiatr halny i ocieplenie. Według zapowiedzi synoptyków, podmuchy halnego mają zacząć się już w czwartek po południu. Temperatura w Zakopanem może wzrosnąć nawet do 8 st. C. Pogoda może więc pokrzyżować plany właścicielom stacji, ale trzymamy kciuki, by wszystko udało się otworzyć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rosyjskie ćwiczenia kadetów. Przygotowują się do górskich operacji

dq6oiv2

Podziel się opinią

Share
dq6oiv2
dq6oiv2