Trwa ładowanie...

Marsa Alam - raj dla miłośników sportów wodnych

Marsa Alam, kurort położony w regionie o tej samej nazwie, w południowo-wschodniej części Egiptu nad Morzem Czerwonym. Oddalony jest o ok. 250 km na południe od popularnej Hurghady i ok. 60 km od portu lotniczego Marsa Alam. Miejscowość posiada świetną bazę noclegową i jest dobrze przygotowana na przyjazd turystów. Nic w tym dziwnego – Marsa Alam raj dla wszystkich spragnionych podwodnych wrażeń. Posiada perfekcyjne warunki do uprawiania sportów wodnych – przede wszystkim windsurfingu oraz kitesurfingu. To zdecydowanie najlepsze tego typu miejsce w Egipcie i ze słynniejszych na świecie.

Marsa Alam - raj dla miłośników sportów wodnychŹródło: shutterstock.com
d313wgk
d313wgk

Marsa Alam to kurort położony w regionie o tej samej nazwie, w południowo-wschodniej części Egiptu nad Morzem Czerwonym. Oddalony jest o ok. 250 km na południe od popularnej Hurghady i ok. 60 km od portu lotniczego Marsa Alam. Miejscowość posiada świetną bazę noclegową i jest dobrze przygotowana na przyjazd turystów. Nic w tym dziwnego - to raj dla wszystkich spragnionych wrażeń. Posiada perfekcyjne warunki do uprawiania sportów wodnych – przede wszystkim windsurfingu, kitesurfingu oraz snorkelingu. To zdecydowanie najlepsze tego typu miejsce w Egipcie i ze słynniejszych na świecie.

Laguna z płytkimi wodami od lat przyciąga miłośników wodnych atrakcji. Jest idealna nie tylko dla osób doświadczonych, ale także dla początkujących. Słońce świeci tu przez większość miesięcy, a przez ok. 75 proc. dni w roku wiatr wieje z prędkością większą niż 4 w skali Beauforta. Jednak urlopowiczów przyciąga tu przede wszystkim niezwykła fauna i flora wód Morza Czerwonego i pełen kolorów podwodny świat. Rafy koralowe są tu nienaruszone i wyjątkowo piękne. Najbardziej znane miejsca do nurkowania to Marsa Asslai, Abu Dabur Reef, Dolphin Mouse i rafa Elphistone. Wypływać na nurkowanie można już często z hotelowej plaży.

W okolicy *Marsa Alam *znajduje się ok. 50 hoteli – od tańszych do luksusowych, które przyciągają klientelę ceniącą wakacje o najwyższym standardzie.

d313wgk

Plaże są piaszczysto-koralowe, bezpośrednio przy hotelach prywatne z bezpłatnym serwisem. Na plaży Abu Dabbab występują żółwie. Wstęp jest płatny i kosztuje ok. 10 euro. Będąc w tym regionie na wakacjach, warto udać się do Luksoru – dawnej stolicy Egiptu, Al-Kusajru – historycznego miasteczka portowego, wiosek beduińskich na pustyni, grobowców faraonów czy świątyń skalnych w Abu Simbel. Wycieczki po okolicy organizowane są najczęściej przez lokalne organizacje turystyczne.

Wiza: jest wymagana i należy dokonać jej zakupu na lotnisku w Egipcie. Koszt to ok. 25 dolarów amerykańskich. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (licząc od daty powrotu do Polski). Czas przelotu między Polską a Marsa Alam wynosi ok. 4,5 godz.

Bezpieczeństwo: w Egipcie w dalszym ciągu istnieje zagrożenie zamachami terrorystycznymi, jednak polskie MSZ daje zielone światło dla wyjazdów grupowych do miejscowości turystycznych, położonych po stronie afrykańskiej nad Morzem Czerwonym (Hurghada, El – Gouna, Safaga i Marsa Alam) oraz Sharm el-Sheikh na Półwyspie Synaj.

wg

d313wgk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d313wgk