Trwa ładowanie...

Marsz Równości. Pierwszy raz w Gorzowie Wielkopolskim

W Gorzowie Wielkopolskim po raz pierwszy odbędzie się Marsz Równości. Impreza otrzymała patronat marszałka województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak.

Marsz Równości. Pierwszy raz w Gorzowie WielkopolskimŹródło: ONS.pl
div506m

Pierwszy Marsz Równości w Gorzowie Wielkopolskim

Marsz Równości w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się w sobotę 24 sierpnia. To pierwsze tego typu wydarzenie w tym mieście. Marsz Równości w Gorzowie Wielkopolskim otrzymał wsparcie Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Patronat nad wydarzeniem objęła marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Pierwszy Marsz Równości odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim

Marsz Równości w Gorzowie Wielkopolskim od początku stał pod znakiem zapytania. Wszystko przez fundację pro-life, która kilka minut przed organizatorami Marszu Równości zgłosiła wydarzenie w magistracie. Prezydent Gorzowa uznał, że w tym samym czasie nie mogą odbywać się w mieście dwa zgromadzenia. Ostatecznie jego decyzję cofnął sąd.

"W ocenie sądu, prezydent miasta Gorzowa Wielkopolskiego nie dokonał szczegółowej analizy ryzyka zagrożenia, nie wykazał np. że brak jest możliwości wzmocnienia służb mundurowych w celu zabezpieczenia przedmiotowych zgromadzeń. Nie wykazał w jakimkolwiek stopniu w uzasadnieniach zaskarżonych decyzji na występowanie zagrożenia dla życia lub zdrowia ludzi albo mienia w znacznych rozmiarach" – czytamy w oświadczeniu.

div506m

Pierwszy Marsz Równości w Gorzowie Wielkopolskim przejdzie ulicami miasta 24 sierpnia w godzinach 14:00-17:00. Marsz zakończy się w Parku 750-lecia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

div506m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
div506m