ycipk-w8n9wj

Mężczyzna znalazł orła z nadajnikiem GPS. A na nim jego 20-letnia wędrówka

Podczas spaceru młody człowiek znalazł martwego orła. Do jego korpusu przymocowano nadajnik GPS. Jak się okazało, urządzenie rejestrowało 20-letnią drogę, jaką przemierzał ten dostojny osobnik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Orzeł znaleziony przez Fahda Qasha
Orzeł znaleziony przez Fahda Qasha (Facebook.com)
ycipk-w8n9wj

Fahd Qash z regionu Jizan w Arabii Saudyjskiej wybrał się na spacer, podczas którego znalazł martwego ptaka. Nadajnik GPS przyczepiony do jego ciała rzucał się z łatwością w oczy. Mężczyzna po włączeniu urządzenia odczytał adres e-mail właściciela oraz dowiedział się, że nadajnik został zamontowany w Kazachstanie.

Po chwili Qash odkrył fascynujące informacje na temat wędrówki tego orła. Urządzenie bowiem zapisywało dokładną trasę lotu zwierzęcia. Na tej podstawie można było sporządzić mapę, a także poznać zwyczaje tych ptaków.

ycipk-w8n9wj
Facebook.com
Podziel się

Znaleziony orzeł i nadajnik GPS są częścią projektu "British Birds". Zespół badawczy o tej nazwie śledził 16 orłów. Na podstawie tych danych ustalono, że codziennie wszystkie tropione orły pokonywały średnio 355 km. Naukowcy odnotowali również, że w pełnym cyklu rocznym ptak ten spędza ok. 31,5 proc. na zimowisku, 41,9 proc. na siedliskach, a 26,6 proc. na migracji. Te statystyki, jak również mapa, po raz kolejny dowodzą, że orły są stale poruszającymi się i migrującymi istotami, które podróżują więcej w swoim życiu niż można by sobie wyobrazić.

Okazuje się, że orły odwiedziły wiele krajów na Bliskim Wschodzie, ale unikały terenów Morza Kaspijskiego i Morza Czerwonego, nie wiadomo dlaczego.

ycipk-w8n9wj

Źródło: www.boredpanda.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Pasażer na gapę

ycipk-w8n9wj
ycipk-w8n9wj
ycipk-w8n9wj
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-w8n9wj