Trwa ładowanie...

Mężczyzna znalazł orła z nadajnikiem GPS. A na nim jego 20-letnia wędrówka

Podczas spaceru młody człowiek znalazł martwego orła. Do jego korpusu przymocowano nadajnik GPS. Jak się okazało, urządzenie rejestrowało 20-letnią drogę, jaką przemierzał ten dostojny osobnik.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Mężczyzna znalazł orła z nadajnikiem GPS. A na nim jego 20-letnia wędrówkaŹródło: Facebook.com
d14oqws

Fahd Qash z regionu Jizan w Arabii Saudyjskiej wybrał się na spacer, podczas którego znalazł martwego ptaka. Nadajnik GPS przyczepiony do jego ciała rzucał się z łatwością w oczy. Mężczyzna po włączeniu urządzenia odczytał adres e-mail właściciela oraz dowiedział się, że nadajnik został zamontowany w Kazachstanie.

Po chwili Qash odkrył fascynujące informacje na temat wędrówki tego orła. Urządzenie bowiem zapisywało dokładną trasę lotu zwierzęcia. Na tej podstawie można było sporządzić mapę, a także poznać zwyczaje tych ptaków.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Znaleziony orzeł i nadajnik GPS są częścią projektu "British Birds". Zespół badawczy o tej nazwie śledził 16 orłów. Na podstawie tych danych ustalono, że codziennie wszystkie tropione orły pokonywały średnio 355 km. Naukowcy odnotowali również, że w pełnym cyklu rocznym ptak ten spędza ok. 31,5 proc. na zimowisku, 41,9 proc. na siedliskach, a 26,6 proc. na migracji. Te statystyki, jak również mapa, po raz kolejny dowodzą, że orły są stale poruszającymi się i migrującymi istotami, które podróżują więcej w swoim życiu niż można by sobie wyobrazić.

Okazuje się, że orły odwiedziły wiele krajów na Bliskim Wschodzie, ale unikały terenów Morza Kaspijskiego i Morza Czerwonego, nie wiadomo dlaczego.

d14oqws

Źródło: www.boredpanda.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Pasażer na gapę

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d14oqws

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14oqws
d14oqws