Trwa ładowanie...
d3on43p

Mężczyzna znalazł orła z nadajnikiem GPS. A na nim jego 20-letnia wędrówka

Podczas spaceru młody człowiek znalazł martwego orła. Do jego korpusu przymocowano nadajnik GPS. Jak się okazało, urządzenie rejestrowało 20-letnią drogę, jaką przemierzał ten dostojny osobnik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Orzeł znaleziony przez Fahda Qasha
Orzeł znaleziony przez Fahda Qasha (Facebook.com)
d3on43p

Fahd Qash z regionu Jizan w Arabii Saudyjskiej wybrał się na spacer, podczas którego znalazł martwego ptaka. Nadajnik GPS przyczepiony do jego ciała rzucał się z łatwością w oczy. Mężczyzna po włączeniu urządzenia odczytał adres e-mail właściciela oraz dowiedział się, że nadajnik został zamontowany w Kazachstanie.

Po chwili Qash odkrył fascynujące informacje na temat wędrówki tego orła. Urządzenie bowiem zapisywało dokładną trasę lotu zwierzęcia. Na tej podstawie można było sporządzić mapę, a także poznać zwyczaje tych ptaków.

  Facebook.com
(Facebook.com)

Znaleziony orzeł i nadajnik GPS są częścią projektu "British Birds". Zespół badawczy o tej nazwie śledził 16 orłów. Na podstawie tych danych ustalono, że codziennie wszystkie tropione orły pokonywały średnio 355 km. Naukowcy odnotowali również, że w pełnym cyklu rocznym ptak ten spędza ok. 31,5 proc. na zimowisku, 41,9 proc. na siedliskach, a 26,6 proc. na migracji. Te statystyki, jak również mapa, po raz kolejny dowodzą, że orły są stale poruszającymi się i migrującymi istotami, które podróżują więcej w swoim życiu niż można by sobie wyobrazić.

d3on43p

Okazuje się, że orły odwiedziły wiele krajów na Bliskim Wschodzie, ale unikały terenów Morza Kaspijskiego i Morza Czerwonego, nie wiadomo dlaczego.

Źródło: www.boredpanda.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3on43p

Zobacz też: Pasażer na gapę

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3on43p

Podziel się opinią

Share
d3on43p
d3on43p