Trwa ładowanie...
d20z9kl

"Miasto, które staje się nową ikoną Polski ". Hiszpański podróżnik zachwycony Bydgoszczą

Najpierw "The Daily Telegraph", teraz hiszpańskojęzyczna wersja słynnego miesięcznika "Condé Nast Traveler" zachwala stolicę województwa kujawsko-pomorskiego. Zachęca do odwiedzenia Bydgoszczy, którą nazywa "estetycznym, jak i kulturowym eklektycznym koktajlem".
Share
"Bydgoszcz jest miastem, które staje się nową ikoną Polski" - możemy przeczytać w hiszpańskiej edycji miesięcznika "Condé Nast Traveler"
"Bydgoszcz jest miastem, które staje się nową ikoną Polski" - możemy przeczytać w hiszpańskiej edycji miesięcznika "Condé Nast Traveler"Źródło: traveler.es
d20z9kl

Autentyzm, rzeka w środku miasta oraz urokliwa dzielnica muzyczna z filharmonią, Akademią Muzyczną i Teatrem Polskim to największe atuty Bydgoszczy według hiszpańskiej edycji "Condé Nast Traveler". To słynny amerykański miesięcznik lifestyle'owo-podróżniczy z 30-letnią tradycją. Tekst o mieście pojawił się także na portalu traveller.es. Jego autorem jest Omar Janaan, popularny obieżyświat z półwyspu iberyjskiego.

Podróżnik zachęca czytelników do odwiedzenia Bydgoszczy, w której, jak wskazuje, można własnoręcznie wykonać mydło, a w parku w Myślęcinku zobaczyć dinozaury. Na hiszpańskim dziennikarzu wrażenie robi też Opera Nova z rzeźbą nowej Łuczniczki. Nawiązuje też do Łuczniczki stojącej przed Teatrem Polskim. W jego ocenie "Bydgoszcz jest miastem, które staje się nową ikoną Polski".

Omar Janaan pisze też o "prawdziwej wyspie w centrum miasta". Spośród lokali wyróżnia Bułapkę przy ul. Pod Blankami i Landschaft przy ul. Gimnazjalnej. Nie może się nadziwić, że Poczta Główna działa całodobowo. Jego uwadze nie umknęły też wydarzeniach kulturalne, jak: Festiwal Camerimage, Festiwal Prapremier, Buskers Festival i Docs Against Gravity. "Bydgoszcz na pewno stanie się moim ulubionym miastem podczas kolejnej podróży do Polski!" – kończy artykuł podróżnik.

   Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Bydgoszcz doceniana przez zagraniczne media

O tym, że Bydgoszcz jest miejscem wartym odwiedzenia, niedawno mieliśmy okazję przeczytać w "The Daily Telegraph". Autor tekstu, Chris Leadbeater, umieścił ją na liście mało znanych, a zarazem ciekawych miast, do których można dostać się z Wielkiej Brytanii.

d20z9kl

Stwierdził, że "Polska z pewnością nie jest już tajemnicą dla brytyjskich podróżników, ale nazwę Bydgoszcz wciąż słyszało niewielu". Opisał największe atrakcje i najważniejsze fakty na temat stolicy województwa kujawsko-pomorskiego oraz że można do niej dolecieć tanimi liniami z Birmingham, Luton oraz Stansted.

Zobacz też: Skarb sprzed 1000 lat odkryty na Kujawach

Źródło: Gazeta Wyborcza

d20z9kl

Podziel się opinią

Share
d20z9kl
d20z9kl