Trwa ładowanie...

"Miasto, które staje się nową ikoną Polski ". Hiszpański podróżnik zachwycony Bydgoszczą

Najpierw "The Daily Telegraph", teraz hiszpańskojęzyczna wersja słynnego miesięcznika "Condé Nast Traveler" zachwala stolicę województwa kujawsko-pomorskiego. Zachęca do odwiedzenia Bydgoszczy, którą nazywa "estetycznym, jak i kulturowym eklektycznym koktajlem".

"Miasto, które staje się nową ikoną Polski ". Hiszpański podróżnik zachwycony BydgoszcząŹródło: traveler.es
d2ludgo
d2ludgo

Autentyzm, rzeka w środku miasta oraz urokliwa dzielnica muzyczna z filharmonią, Akademią Muzyczną i Teatrem Polskim to największe atuty Bydgoszczy według hiszpańskiej edycji "Condé Nast Traveler". To słynny amerykański miesięcznik lifestyle'owo-podróżniczy z 30-letnią tradycją. Tekst o mieście pojawił się także na portalu traveller.es. Jego autorem jest Omar Janaan, popularny obieżyświat z półwyspu iberyjskiego.

Podróżnik zachęca czytelników do odwiedzenia Bydgoszczy, w której, jak wskazuje, można własnoręcznie wykonać mydło, a w parku w Myślęcinku zobaczyć dinozaury. Na hiszpańskim dziennikarzu wrażenie robi też Opera Nova z rzeźbą nowej Łuczniczki. Nawiązuje też do Łuczniczki stojącej przed Teatrem Polskim. W jego ocenie "Bydgoszcz jest miastem, które staje się nową ikoną Polski".

Omar Janaan pisze też o "prawdziwej wyspie w centrum miasta". Spośród lokali wyróżnia Bułapkę przy ul. Pod Blankami i Landschaft przy ul. Gimnazjalnej. Nie może się nadziwić, że Poczta Główna działa całodobowo. Jego uwadze nie umknęły też wydarzeniach kulturalne, jak: Festiwal Camerimage, Festiwal Prapremier, Buskers Festival i Docs Against Gravity. "Bydgoszcz na pewno stanie się moim ulubionym miastem podczas kolejnej podróży do Polski!" – kończy artykuł podróżnik.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Bydgoszcz doceniana przez zagraniczne media

O tym, że Bydgoszcz jest miejscem wartym odwiedzenia, niedawno mieliśmy okazję przeczytać w "The Daily Telegraph". Autor tekstu, Chris Leadbeater, umieścił ją na liście mało znanych, a zarazem ciekawych miast, do których można dostać się z Wielkiej Brytanii.

d2ludgo

Stwierdził, że "Polska z pewnością nie jest już tajemnicą dla brytyjskich podróżników, ale nazwę Bydgoszcz wciąż słyszało niewielu". Opisał największe atrakcje i najważniejsze fakty na temat stolicy województwa kujawsko-pomorskiego oraz że można do niej dolecieć tanimi liniami z Birmingham, Luton oraz Stansted.

Zobacz też: Skarb sprzed 1000 lat odkryty na Kujawach

Źródło: Gazeta Wyborcza

d2ludgo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ludgo