Trwa ładowanie...

"Milionerzy". Jakim elementem zwieńczony jest Burdż Chalifa?

Pół miliona zł była warta dobra odpowiedź na pytanie o najwyższy budynek świata, które w czwartkowym odcinku programu "Milionerzy". Jak poradził sobie z nim uczestnik?

Share
Burdż Chalifa w Dubaju
Burdż Chalifa w DubajuŹródło: Adobe Stock
d1cp3dj

Bohaterem 397. odcinka programu "Milionerzy" był Maciej. Na większość pytań odpowiadał w ekspresowym tempie. Nie inaczej było w przypadku pytania za pół miliona zł.

"Milionerzy" - pytanie za pół miliona zł

Hubert Urbański zapytał: "Najwyższy budynek świata Burdż Chalifa zwieńczony jest tym samym elementem architektonicznym, co...". Do wyboru były jak zawsze cztery możliwe odpowiedzi:

A: Krzywa Wieża w Pizie

B: PKiN

C: Opera w Sydney

D: Statua Wolności


Choć Maciej nie był do końca pewny odpowiedzi, to jednak zdał się na intuicję. Uznał, że to musi być iglica. Jego zdaniem zamontowana jest zarówno na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, jak i na budynku Burdż Chalifa. Ryzyko się opłaciło, bo odpowiedź B okazał się poprawna. Niestety nie wystarczyło już czasu na pytanie o milion zł.

Burdż Chalifa w Dubaju

Budowa wieżowca Burdż Chalifa kosztował 1,5 mld dolarów. Ten gigant ze szkła i metalu mierzy 828 m wysokości i szybko stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków na świecie.

d1cp3dj

Stanowi obowiązkową atrakcją turystyczną dla wszystkich odwiedzających Dubaj, m.in. dlatego, że ma najwyżej na świecie położoną platformę widokową. Widok ze 125. piętra (456 m) zapiera dech w piersiach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Burdż Chalifa. Oto najwyższy budynek świata

d1cp3dj

Podziel się opinią

Share
d1cp3dj
d1cp3dj