Trwa ładowanie...

"Milionerzy". Pytanie o Szlak Orlich Gniazd

W ostatnim odcinku programu "Milionerzy" padło pytanie o Szlak Orlich Gniazd. Uczestniczka wykorzystała jedno koło ratunkowe, by dowiedzieć się jaka jest odpowiedź. Niestety okazało się, że tym razem publiczność była w błędzie.

Ruiny zamku w OlsztynieRuiny zamku w OlsztynieŹródło: Wikimedia Commons
d2lbjuj

W poniedziałkowym odcinku programu "Milionerzy" toczyła się zacięta walka o główną wygraną. Uczestniczka już na początku programu zadeklarowała, że jeśli wygra milion zł, to wyda go na podróże. Jednak zatrzymało ją pytanie o 75 tys. zł. By tę sumę otrzymać, musiała udzielić poprawnej odpowiedzi na pytanie dotyczące Szlaku Orlich Gniazd.

"Milionerzy" - pytanie o Szlak Orlich Gniazd

Hubert Urbański zapytał: "Na Szlaku Orlich Gniazd natrafimy na liczne zamki obronne budowane na skalistych, wapiennych wzgórzach. Jednym z nich jest zamek...". Do wyboru były jak zwykle cztery możliwe odpowiedzi:

A. w Olsztynie

B. w Gnieźnie

C. w Malborku

D. w Łańcucie

Planujemy podróż na północ Niemiec: Wędrowne Motyle


Uczestniczka skorzystała z podpowiedzi od publiczności, której największa część obstawiła odpowiedź D, czyli Łańcut. Jak się okazało byli w błędzie. Prawidłowa odpowiedź to Olsztyn.

Co ważne, nie chodziło miasto Olsztyn w woj. warmińsko-mazurskim, a o wieś Olsztyn w województwie śląskim.

d2lbjuj

Szlak Orlich Gniazd

Szlak Orlich Gniazd przebiega przez dwa województwa: małopolskie i śląskie. Liczy prawie 164 km i biegnie przez teren Jury Krakowsko-Częstochowskiej, łącząc Kraków z Częstochową.

W warowni w Olsztynie koło Częstochowy co roku odbywa się rekonstrukcja bohaterskiej obrony zamku przed wojskami Maksymiliana Habsburga.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2lbjuj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lbjuj