Trwa ładowanie...
d1e3564

"Milionerzy". Padło pytanie za milion zł

W wyemitowanym 16 listopada odcinku "Milionerów" padło pytanie za milion zł. Chodziło o manaty, ale jeśli myślisz, że to pytanie było proste, to jesteś w błędzie. Czy Maciej Adamski z Warszawy znał odpowiedź?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Manat (zdjęcie ilustracyjne)
Manat (zdjęcie ilustracyjne) (123RF)
d1e3564

Maciej Adamski przez całą serię pytań przeszedł jak burza. Emocje sięgnęły zenitu, gdy dotarł do najważniejszego pytania - za milion zł. Uczestnik był tak podekscytowany, że powiedział, że marzył, by je usłyszeć. - A teraz się trochę go boję - dodał.

"Milionerzy" - Pytanie za milion

Pytanie brzmiało: Manat karaibski, tak jak afrykański, z kończyn ma tylko przednie. A manat azerbejdżański, tak jak turkmeński... Do wyboru był cztery możliwe odpowiedzi:

d1e3564

A ma i przednie, i tylne;

B zastąpił rubla;

C zakrywa całe ciało;

D jest samotnikiem.

d1e3564

Uczestnik nie znał odpowiedzi, dlatego zdecydował się na skorzystanie z telefonu do przyjaciela. Niestety i to nie pomogło, więc pan Maciej zrezygnował z dalszej gry i wygrał 500 tys. zł.

Manaty to także waluta 123RF
Manaty to także waluta (123RF)

"Milionerzy" - co to są manaty?

Trzeba przyznać, że pytanie było podchwytliwe. Manat karaibski i afrykański z pierwszej części pytania to gatunki ssaka wodnego. A manat azerbejdżański i turkmeński to waluty Azerbejdżanu i Turkmenistanu, które został przedstawione w 1993 r.

d1e3564

Dobrą odpowiedzią była więc B - "zastąpił rubla". Co ciekawe, pan Maciej miał więc spore szanse, by zostać kolejnym polskim milionerem, bo niepewnie obstawiał właśnie tę odpowiedź.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapytaliśmy Polaków, co zrobiliby z milionem. "Przeznaczyłbym na Kościół"

d1e3564

Podziel się opinią

Share
d1e3564
d1e3564