Trwa ładowanie...

"Milionerzy". Pytanie z geografii za 10 tys. zł

Muzykolog z Warszawy zmierzył się w programie "Milionerzy" z pytaniem za 10 tys. zł. Aby wygrać tę kwotę, konieczna mu była znajomość wiedzy z geografii. Poradzilibyście sobie w tej dziedzinie nauki?

Pan Jacek z Warszawy musiał wykazać się wiedzą z geografiiPan Jacek z Warszawy musiał wykazać się wiedzą z geografiiŹródło: AKPA, fot: AKPA
d3yl6gq
d3yl6gq

Jacek Iwaszko, muzykolog z Warszawy na co dzień pracuje w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina. Z pierwszymi pytaniami w programie Huberta Urbańskiego poradził sobie bez problemu. Chwila trwogi nadeszła dopiero przy pytaniu za 10 tys. zł.

Milionerzy - pytanie za 10 tys. zł

Aby wygrać kwotę 10 tys. zł, Jacek musiał odpowiedzieć na następujące pytanie:

Najkrótszą rzeką jest najdłuższa rzeka:

A: Europy,

d3yl6gq

B: Azji,

C: Ameryki Południowej,

D: Afryki.

"Najdłuższymi rzekami Ameryki Południowej i Afryki są odpowiednio - Amazonka i Nil. To są rzeki, jak ja się uczyłem w szkole geografii, to biły się o miano najdłuższej rzeki, więc stawiam, że nie są najkrótsze. Najdłuższa rzeka Azji? Krąży mi po głowie rzeka Jangcy, ale skąd ta odpowiedź w mojej głowie się wzięła, to nie mam pojęcia. W Europie króluje Dunaj, który ma koło 3 lub 4 tys. km. I teraz pytanie, czy azjatycka rzeka, której nie jestem pewien… a może Ganges? To też jest bardzo długa rzeka" – rozmyślał Jacek.

Milionerzy - która rzeka jest najkrótsza?

Po chwili namysłu poprosił jednak Huberta Urbańskiego o zaznaczenie odpowiedzi "A": Europy. I była to poprawna odpowiedź.

d3yl6gq

Najdłuższą rzeką Europy jest jednak Wołga, a nie Dunaj. Rzeka ma 3,530 km długości, czyli znacznie mniej niż Jangcy, Amazonka i Nil - każda z tych rzek ma ponad 6 tys. km długości.

Mają fortuny, nie mają jednego: wykształcenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3yl6gq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yl6gq