Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Mobilna biblioteka w Gdyni. Po bulwarze krąży "bibliorower"

Biblioteka w Gdyni wpadła na genialny pomysł i postanowiła stworzyć mobilny punkt wymiany książek. Po Bulwarze Nadmorskim od początku wakacji krąży "bibliorower". Mogą z niego korzystać zarówno mieszkańcy, jak i turyści.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, którzy chętnie sięgają po książki
Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, którzy chętnie sięgają po książki (Kamil Złoch / gdynia.pl)

Pracownicy Biblioteki Gdynia dwa razy w tygodniu wkładają książki do specjalnego kufra zamontowanego w rowerze towarowym i kursują wzdłuż plaży w Gdyni. Tym sposobem Bulwar Nadmorski stał się punktem wymiany książek, a mieszkańcy mogą odświeżyć swoją domową biblioteczkę.

Projekt "bookcrossingu” promuje nowatorskie podejście do czytelnictwa. Pracownicy jeżdżąc "bibliorowerami" wydają po kilkadziesiąt książek dziennie. Kilkaset egzemplarzy otrzymało w ten sposób "drugie życie".

– Najczęściej to książki, które wzięły się właśnie z akcji bookcrossingowych. W każdej z naszych filii mamy taki punkt. Codziennie można oddać w nich książki, wymienić się, a przy okazji wakacji wychodzimy z nimi do mieszkańców i turystów, na plażę – mówi Zuzanna Gajewska z Biblioteki Gdynia.

 Kamil Złoch / gdynia.pl
(Kamil Złoch / gdynia.pl)

Oprócz "bibliorowerów” w okolicach gdyńskiej plaży funkcjonuje również tzw. Przystań Książki. Strefa ta także została stworzona przez Bibliotekę Gdynia i oferuje przechodniom leżaki i parasole. Można z nich korzystać codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.

Slot

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Plaże Trójmiasta

Podziel się opinią

Share
Slot