Trwa ładowanie...
d3dnn7x

Mobilna biblioteka w Gdyni. Po bulwarze krąży "bibliorower"

Biblioteka w Gdyni wpadła na genialny pomysł i postanowiła stworzyć mobilny punkt wymiany książek. Po Bulwarze Nadmorskim od początku wakacji krąży "bibliorower". Mogą z niego korzystać zarówno mieszkańcy, jak i turyści.
Share
Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, którzy chętnie sięgają po książki
Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, którzy chętnie sięgają po książkiŹródło: Kamil Złoch / gdynia.pl
d3dnn7x

Pracownicy Biblioteki Gdynia dwa razy w tygodniu wkładają książki do specjalnego kufra zamontowanego w rowerze towarowym i kursują wzdłuż plaży w Gdyni. Tym sposobem Bulwar Nadmorski stał się punktem wymiany książek, a mieszkańcy mogą odświeżyć swoją domową biblioteczkę.

Projekt "bookcrossingu” promuje nowatorskie podejście do czytelnictwa. Pracownicy jeżdżąc "bibliorowerami" wydają po kilkadziesiąt książek dziennie. Kilkaset egzemplarzy otrzymało w ten sposób "drugie życie".

d3dnn7x

– Najczęściej to książki, które wzięły się właśnie z akcji bookcrossingowych. W każdej z naszych filii mamy taki punkt. Codziennie można oddać w nich książki, wymienić się, a przy okazji wakacji wychodzimy z nimi do mieszkańców i turystów, na plażę – mówi Zuzanna Gajewska z Biblioteki Gdynia.

 Kamil Złoch / gdynia.pl
Źródło: Kamil Złoch / gdynia.pl

Oprócz "bibliorowerów” w okolicach gdyńskiej plaży funkcjonuje również tzw. Przystań Książki. Strefa ta także została stworzona przez Bibliotekę Gdynia i oferuje przechodniom leżaki i parasole. Można z nich korzystać codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.

d3dnn7x

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Plaże Trójmiasta

d3dnn7x

Podziel się opinią

Share
d3dnn7x
d3dnn7x