Trwa ładowanie...

Molo w Sopocie. Jeden z najpiękniejszych europejskich pomostów

Portal European Best Destinations opublikował listę 10 najpiękniejszych pomostów Europy. Sopockie molo znalazło się na 9 miejscu w rankingu. Konkurencja była spora, a wyprzedzili nas Anglicy, Niemcy i Holendrzy.

Molo w Sopocie. Jeden z najpiękniejszych europejskich pomostówŹródło: iStock.com
d3dpxyw
d3dpxyw

Jak podaje portal "Esopot.pl”, w rankingu wzięto pod uwagę najdłuższe molo świata, skomplikowane konstrukcje z żelaza i stali oraz pomost nawiązujący do XIV-wiecznej konstrukcji.

Molo im. Jana Pawła II szczyci się mianem najdłuższego drewnianego pomostu w Europie oraz najdłuższego nad Morzem Bałtyckim. Jego długość wynosi ok. pół km długości, z czego 511,5 m stanowi część spacerową. 458 m mola wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej.

Sopocki pomost znalazł się w rankingu na dziewiątej pozycji. Przed polską konstrukcją pojawiły się kolejno: pomost z Scheveningen w Holandii, belgijskie Blankenberge, Southen-on-sea w Wielkiej Brytanii, Cromer, Heringsdorf w Niemczech, Sellin, Clevedon w Anglii oraz Brighton. 10 miejsce zajął pomost Southport.

d3dpxyw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Niesamowity wyczyn Łukasza Czepieli! Wylądował samolotem na molo w Sopocie!

d3dpxyw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dpxyw

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj