Trwa ładowanie...

Moskiewskie lotnisko sparaliżowane. Z powodu opadów śniegu odwołano ponad 100 rejsów

Tysiące pasażerów utknęło na międzynarodowym lotnisku Szeremietiewo, gdzie z powodu trudnych warunków pogodowych odwołanych zostało aż 118 rejsów (w tym do Warszawy), a blisko 50 jest opóźnionych. Póki co, problemy nie dotyczą portu Domodiedowo w Moskwie - rejsy realizowane są zgodnie z planem.

Moskiewskie lotnisko sparaliżowane. Z powodu opadów śniegu odwołano ponad 100 rejsówŹródło: Shutterstock.com, fot: mariakraynov
d2azl0r
d2azl0r

Ruch samolotów na lotnisku Szeremietiewo został sparaliżowany przez silny wiatr i opady śniegu ograniczające widoczność. Odwołane i opóźnione są rejsy zarówno rosyjskiego przewoźnika Aerofłot jak i międzynarodowych linii KLM, Alitalia, Air France, Delta.

Jak wynika z informacji aktualizowanych na bieżąco na stronie internetowej lotniska, na wyloty nie mają na razie szans pasażerowie planujący podróże do m.in. Warszawy, Berlina, Frankfurtu, Helsinek, Mediolanu, Pragi, Rzymu, Rygi, Tel Awiwu, Wenecji. Zmiany dotyczą też rejsów wewnątrz Rosji. Sam Aerofłot odwołał aż 60 lotów i poinformował o 35 lotach opóźnionych, średnio o ok. 4 godz.

Rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych wydało ostrzeżenia dla mieszkańców Moskwy. W związku z pogorszeniem pogody (silny wiatr, gołoledź i pogorszenie widoczności) służby proszą, by w poniedziałek 4 grudnia ograniczyć poruszanie się autem po mieście. Zwracają też uwagę na możliwość wystąpienia utrudnień w komunikacji publicznej.

Zobacz też: Lotnisko Chopina w Warszawie zostanie zamknięte

d2azl0r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2azl0r