Na co najbardziej narzekają turyści w Barcelonie? Wynik badania zaskakuje
Wyniki badania przeprowadzonego przez kataloński Uniwersytet Rovira i Virgili pokazują, że aż 53 proc. turystów, którzy przypływają do Barcelony na pokładach statków wycieczkowych, uważa, że w mieście jest zbyt wielu podróżnych.
Podczas gdy przypływ odwiedzających może przynieść korzyści gospodarcze i kulturalne, może on również stworzyć pewne wyzwania dla lokalnej społeczności. Według najnowszego badania przeprowadzonego w Barcelonie, ponad połowa turystów, którzy przybywają do miasta na pokładach statków wycieczkowych, uważa, że w hiszpańskiej metropolii jest zbyt dużo podróżnych.
Problem z turystami
"Już nie tylko mieszkańcy są zdania, że gości w mieście jest za dużo. Wynika to z badania przeprowadzonego przez kataloński uniwersytet. Wzięło w nim udział prawie 4 tys. podróżnych, co jest jak dotąd największą analizą tego typu przeprowadzoną dla Barcelony" - pisze hiszpański portal branży turystycznej Hosteltur.
Pod uwagę brane były opinie osób nocujących w stolicy Katalonii, odwiedzających miasto na jeden dzień, przypadkowych gości oraz pasażerów statków wycieczkowych znajdujących się w porcie. Wszyscy oni zostali wyposażeni w urządzenia do geolokalizacji, dzięki czemu można było śledzić ich ruch w ciągu pięciu godzin.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sztuka podróżowania - DS4
Ponad połowa podróżujących statkami wycieczkowymi przyznała, że w mieście jest zbyt wiele osób. Takiego samego zdania są mieszkańcy.
Wszyscy są zgodni, że koncentracja ludzi w centralnych i najważniejszych częściach Barcelony negatywnie wpływa na swobodę i jakość życia do tego stopnia, że niektóre miejsca świadomie są omijane przez mieszkańców tylko dlatego, żeby nie trafiać na chmary osób i długie kolejki.
Barcelona od dłuższego czasu cieszy się narastającą z roku na rok popularnością wśród turystów z całego świata. Miasto oferuje bogatą historię, imponującą architekturę, słynne plaże i rozmaite atrakcje. Tym, co odstrasza wiele osób, są właśnie tłumy, które doprowadziły do zmian w krajobrazie miejskim i stylu życia lokalnej społeczności.
Źródło: rp.pl