Trwa ładowanie...

Nadmorskie gminy liczą na rządowe wsparcie. Czują się poszkodowane

Rząd podjął decyzję o tym, że przeznaczy miliard złotych wsparcia dla gmin położonych na południu Polski. Dotknięci tym podziałem poczuli się samorządowcy z nadmorskich miejscowości, którzy także domagają się pomocy. Ich zdaniem to niesprawiedliwe.
Share
Sopot, zdjęcie ilustracyjne
Sopot, zdjęcie ilustracyjne Źródło: Getty Images
d2eung0

Pieniądze, jakie rząd zamierza przeznaczyć na wsparcie ponad 200 gmin z południa Polski mają być rekompensatą za lockdown, który uniemożliwił przedsiębiorcom zdobycie zysków z zimowej turystyki. Urażeni tą decyzją poczuli się zrzeszeni w Koalicji Nadmorskiej włodarze nadmorskich gmin i miast. Proponują, aby rząd rozszerzył program wsparcia i zapewnił pomoc ponad 30 samorządom położonym nad Bałtykiem.

Nadmorskie gminy liczą na rządowe wsparcie

Przedstawiciele koalicji przekonywali podczas konferencji prasowej w Sopocie, że lockdown i przedłużające się ograniczenia powodują kryzys, który wszystkich przedsiębiorców dotyka tak samo. Ich zdaniem pomoc rządowa powinna również trafić do podmiotów gospodarczych i samorządów z innych regionów kraju.

d2eung0

Samorządowcy znad morza apelują do rządu o wsparcie

Samorządowcy tłumaczyli również, że turystyka zimowa to w obecnych czasach nie tylko narty i góry, a turyści równie często wybierają nadmorskie kierunki. - Przedsiębiorcom na północy kraju również należy się wsparcie. W uchwale Rady Ministrów z 12 stycznia są konkretne formy pomocy, które otrzyma 200 gmin. W niektórych z nich nie ma jednak ani jednej restauracji, hotelu lub wyciągu narciarskiego - mówiła podczas konferencji Hanna Pruchniewska, burmistrzyni Pucka.

O dialog i spotkanie z pomorskimi samorządowcami apelował do rządu prezydent Sopotu, Jacek Karnowski. Mówił, że na pomoc zasługują wszystkie polskie gminy, a nie tylko te, które głosowały na partię rządzącą.

d2eung0

Restauracje się otwierają. Co grozi klientom?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2eung0

Podziel się opinią

Share
d2eung0
d2eung0