Trwa ładowanie...

Najbardziej przyjazne linie lotnicze na świecie – najnowszy ranking

Punktualność, jakość i obsługa pasażera oraz rozpatrywanie wniosków o odszkodowanie – te trzy kryteria były podstawą do opracowania rankingu najbardziej przyjaznych linii lotniczych na świecie. Zobacz, jak popularne w Polsce linie wyglądają na tle światowej czołówki.

Share
Najbardziej przyjazne linie lotnicze na świecie – najnowszy rankingŹródło: Shutterstock.com
d3d682p

To już druga edycja rankingu AirHelp Score. W zestawieniu znalazło się 87 przewoźników, w tym także ci obecni na polskich lotniskach. Przygotowano je na podstawie trzech kryteriów. Ocena w kategorii "punktualność" pochodzi z przeprowadzonej przez tę firmę analizy danych z wielu źródeł.

Punkty za "jakość i obsługę pasażerów" przyznano bazując na raporcie niezależnej firmy badawczej Skytrax Research, obejmującym m.in. obsługę na lotnisku, loże, siedzenia lotnicze, posiłki, rozrywkę na pokładzie, obsługę w kabinie, komfort podróży. Wskaźnik "rozpatrywanie reklamacji" oznacza natomiast procent odrzuconych roszczeń, czas ich obsługi i oczekiwania na zapłatę.

AirHelp
Źródło: AirHelp

LOT, Wizz Air i Ryanair daleko w tyle

Oceny dokonano na podstawie danych zebranych podczas sezonu zimowego 2016/2017. Najpopularniejsze wśród Polaków linie nie świecą przykładem. Z trójki liderów najwyżej uplasował się LOT – zajął 41. miejsce. Swoją pozycję zawdzięcza stosunkowo wysokiej ocenie procesu rozpatrywania reklamacji pasażerów. Nieco niżej, na 49. pozycji znalazł się Wizz Air, który wśród popularnych przewoźników w Polsce został najwyżej oceniony za punktualność. Także Ryanair i LOT otrzymały wiele punktów za przybywanie na czas. Pomimo tego Ryanair trafił dopiero na 83. lokatę, ze względu na niewystarczająco sprawne rozpatrywanie reklamacji.

AirHelp
Źródło: AirHelp

Najlepsi przewoźnicy

Najbardziej przyjazną pasażerom linią lotniczą na świecie okazało się Singapore Airlines. Drugie miejsce zajęły Etihad Airways. Podium zamyka najwyżej sklasyfikowane wśród obecnych na polskim niebie linii lotniczych Qatar Airways – zwycięzca poprzedniej odsłony zestawienia. Spośród przewoźników, którzy latają do Polski, wysoko oceniono również: Austrian Airlines (4. miejsce), British Airways (7. miejsce), Aer Lingus (9. miejsce), KLM (11. miejsce), Air France (12. miejsce) i Emirates (15. miejsce).

d3d682p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d682p