Trwa ładowanie...
ycipk-15paqd

Najbardziej przyjazne linie lotnicze na świecie – najnowszy ranking

Punktualność, jakość i obsługa pasażera oraz rozpatrywanie wniosków o odszkodowanie – te trzy kryteria były podstawą do opracowania rankingu najbardziej przyjaznych linii lotniczych na świecie. Zobacz, jak popularne w Polsce linie wyglądają na tle światowej czołówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najbardziej przyjazne linie lotnicze na świecie – najnowszy ranking
(Shutterstock.com)
ycipk-15paqd

To już druga edycja rankingu AirHelp Score. W zestawieniu znalazło się 87 przewoźników, w tym także ci obecni na polskich lotniskach. Przygotowano je na podstawie trzech kryteriów. Ocena w kategorii "punktualność" pochodzi z przeprowadzonej przez tę firmę analizy danych z wielu źródeł.

Punkty za "jakość i obsługę pasażerów" przyznano bazując na raporcie niezależnej firmy badawczej Skytrax Research, obejmującym m.in. obsługę na lotnisku, loże, siedzenia lotnicze, posiłki, rozrywkę na pokładzie, obsługę w kabinie, komfort podróży. Wskaźnik "rozpatrywanie reklamacji" oznacza natomiast procent odrzuconych roszczeń, czas ich obsługi i oczekiwania na zapłatę.

AirHelp
Podziel się
ycipk-15paqd

LOT, Wizz Air i Ryanair daleko w tyle

Oceny dokonano na podstawie danych zebranych podczas sezonu zimowego 2016/2017. Najpopularniejsze wśród Polaków linie nie świecą przykładem. Z trójki liderów najwyżej uplasował się LOT – zajął 41. miejsce. Swoją pozycję zawdzięcza stosunkowo wysokiej ocenie procesu rozpatrywania reklamacji pasażerów. Nieco niżej, na 49. pozycji znalazł się Wizz Air, który wśród popularnych przewoźników w Polsce został najwyżej oceniony za punktualność. Także Ryanair i LOT otrzymały wiele punktów za przybywanie na czas. Pomimo tego Ryanair trafił dopiero na 83. lokatę, ze względu na niewystarczająco sprawne rozpatrywanie reklamacji.

AirHelp
Podziel się

Najlepsi przewoźnicy

ycipk-15paqd

Najbardziej przyjazną pasażerom linią lotniczą na świecie okazało się Singapore Airlines. Drugie miejsce zajęły Etihad Airways. Podium zamyka najwyżej sklasyfikowane wśród obecnych na polskim niebie linii lotniczych Qatar Airways – zwycięzca poprzedniej odsłony zestawienia. Spośród przewoźników, którzy latają do Polski, wysoko oceniono również: Austrian Airlines (4. miejsce), British Airways (7. miejsce), Aer Lingus (9. miejsce), KLM (11. miejsce), Air France (12. miejsce) i Emirates (15. miejsce).

Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-15paqd

ycipk-15paqd
ycipk-15paqd