Największe termy w Alpach

Już Rzymianie znali zdrowotne działanie gorących źródeł termalnych w Leukerbad. Uzdrowisko znajduje się w osłoniętej, walijskiej dolinie i jest dziś celem zarówno dla amatorów wellnessu, jak i sportowców.

Największe termy w Alpach
Źródło zdjęć: © uploaded on Flickr by Jess&Peter under CC license http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/ | WP

Już Rzymianie znali zdrowotne działanie gorących źródeł termalnych w Leukerbad. Uzdrowisko znajduje się w osłoniętej, walijskiej dolinie i jest dziś celem zarówno dla amatorów wellnessu, jak i sportowców.

W basenach termalnych Leukerbad z 65 źródeł wypływa dziennie 3,9 mln litrów wody, która ma 51°C. Te źródła spowodowały rozkwit turystyki w Leukerbad, gdzie aktualnie znajduje się największy kompleks basenów termalnych i wellnessu w Szwajcarii. Narciarz w zimie lub wędrowiec w lecie - prawie nikt nie opuszcza możliwości odprężenia się i regeneracji w ciepłej wodzie.

W centrum Leukerbad w odpoczynku nie przeszkadzają samochody, a sporty można uprawiać przy każdej pogodzie, także w halach.

Lato
Dwie kolejki liniowe łączą wakacyjny kurort z terenami wędrówek Gemmi i Torrent. Dawny szlak handlowy prowadził z Leukerbad przez przełęcz Gemmi wzdłuż idyllicznego jeziora Daube do Kanderstegu w Berneńskim Oberlandzie. Na terenie Gemmi można przejść przez najdłuższą i bardzo wymagającą via ferratę w Szwajcarii.

Atrakcje *
• *
Przełęcz Gemm
i - można tam dotrzeć kolejką linową lub stromą drogą w skale z Leukerbad, wspaniały widok na berneńskie i walijskie Alpy.
Baseny Burgerbad - największy kompleks alpejskich basenów termalnych w Europie z dziesięcioma zbiornikami.
Lindner Alpentherme - infrastruktura dla wellnessu i kąpieli, łaźnia rzymsko-irlandzka.
Leuk - miasto na południowym zboczu doliny Rodanu z licznymi historycznymi budowlami. 18-dołkowe pole golfowe.
Pfynwald - największy las sosnowy w Szwajcarii, jednocześnie granica językowa pomiędzy niemiecko- i francuskojęzycznym Wallis.
• Nowe termy alpejskie w hotelu *Lindner *przybrały formę tradycyjnej wioski z Już Rzymianie znali zdrowotne działanie gorących źródeł termalnych w Leukerbad. Uzdrowisko znajduje się w osłoniętej, walijskiej dolinie i jest dziś celem zarówno dla amatorów wellnessu, jak i sportowców.. Na powierzchni 300 m2 w drewnianych chatach mieszczą się sauny ziołowe, saunarium, sauny fińskie, parowe oraz pomieszczenia do wypoczynku.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)