Trwa ładowanie...

Nie umieraj w Londynie, nie trąb w Nepalu. Zakazy, które cię zaskoczą

Przed wyruszeniem na wymarzone wczasy warto zapoznać się nie tylko z najciekawszymi atrakcjami. Dobrze jest również przejrzeć informacje o tym, co wolno, a czego zdecydowanie lepiej unikać w bliższych i bardziej odległych miejscach na świecie.

d1qtndm
d1qtndm

O wielu z nich krążą historie i powtarzane przez wszystkich żarty. Bo rzeczywiście zakaz umierania w brytyjskim parlamencie czy zakaz trąbienia w Nepalu z polskiej perspektywy mogą się wydać nieco dziwne. Takich spisanych i niespisanych praw jest w różnych krajach więcej. W studiu #dzieńdobryPolsko opowiadali o nich Karolina Wierzbińska z WP Turystyka i Wojtek Marzec (Offtravel.pl).

Szczególnym miejscem, jeśli chodzi nietypowe zakazy, są Stany Zjednoczone. – W niektórych stanach nie można łowić ryb z grzbietu wielbłąda, w innych zabronione są walki bokserskie kangurów, a na Florydzie żeby zaparkować słonia, trzeba zapłacić taką samą opłatę jak za samochód – opowiadał Wojtek Marzec.

O tym, że miejscowe prawa warto poznać, i niekoniecznie trzeba się z nich śmiać mówiła Karolina Wierzbińska. – To daje nam ogromną wiedze dotyczącą kraju, do którego jedziemy, wiedze o mentalności ludzkiej. Warto na to patrzeć nie inaczej niż z takiego europocentrycznego punktu widzenia – przekonywała redaktor naczelna WP Turystyka.

d1qtndm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qtndm

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj