Trwa ładowanie...

Niefortunne zdarzenie na płycie lotniska. Stewardesa wypadła z samolotu gotowego do startu

Do incydentu doszło na terenie portu lotniczego w Szenzen w Chinach. W trakcie zamykania tylnych drzwi kabiny jedna z pracownic obsługi pokładowej wypadła na płytę lotniska.

Niefortunne zdarzenie na płycie lotniska. Stewardesa wypadła z samolotu gotowego do startuŹródło: Shutterstock.com, fot: Photostock77
dscb3sq
dscb3sq

Poturbowana stewardesa China Eastern Airlines z kilkoma złamaniami została przewieziona do szpitala, a samolot wystartował z 90-minutowym opóźnieniem. Przedstawiciele linii zamierzają się spotkać z pracownikami portu Shenzhen Bao'an, by wyjaśnić, jak doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Zgodnie z obowiązującymi na całym świecie regulacjami zamykanie drzwi samolotu to wysiłek zespołowy pomiędzy członkami załogi a pracownikami obsługi lotniska. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy drzwi może zamknąć wyłącznie steward lub stewardesa, bez pomocy osób z zewnątrz. Z doniesień lokalnych mediów wynika, że tak było w tym przypadku. Wciąż nie wiadomo jednak, dlaczego tym razem procedura zakończyła się niepowodzeniem. Eksperci badają sprawę.

Zobacz też: Czy leci z nami pilot? Przełomowa technologia sił powietrznych USA

dscb3sq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dscb3sq