Trwa ładowanie...

Niemcy zachwalają Polskę. "Co idzie nie tak po niemieckiej stronie?"

Relacja z podróży przez most Siekierki-Neurudnitz pojawiła się w niemieckim dzienniku Tagesspiegel. Autor tekstu zachwyca się tym, jak wygląda on po polskiej stronie. "W Polsce jest ciasto, w Niemczech ptasie odchody" - czytamy.

Most Siekierki-Neurudnitz stał się atrakcją turystyczną Most Siekierki-Neurudnitz stał się atrakcją turystyczną Źródło: Youtube - Pomorze Zachodnie
dhg9ax4
dhg9ax4

Most Siekierki-Neurudnitz rozciąga się nad Odrą i biegnie przez granicę polskiego woj. zachodniopomorskiego i niemieckiego landu Brandenburgia. Autor relacji z podróży tym mostem zachwala sposób zagospodarowania przestrzeni po jego polskiej stronie.

Niemcy zachwycają się polską częścią mostu Siekierki-Neurudnitz

"Po polskiej stronie znajduje się wieża widokowa, z której rozciąga się pozornie nieograniczony krajobraz" — czytamy. "Zainstalowano wygodne ławki, a tablice z tekstem i zdjęciami wyjaśniają historyczne znaczenie konstrukcji. Odbył się tu niejeden mostowy piknik. A na polskim stałym lądzie czeka mały wózek z kawą i domowym ciastem" - pisze autor artykułu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Polskie miasto przyciąga turystów. "Jest atrakcyjne przez cały rok"

Uwagę niemieckiego dziennikarza zwróciła również czystość po polskiej stronie mostu Siekierki-Neurudnitz. Dzięki specjalnym zabezpieczeniom nie zalegają na nim ptasie odchody.

dhg9ax4

"Po niemieckiej stronie jest projektowy nieużytek. Jezdnia jest zamknięta pod zabudowę, a ptasie odchody wszystko zabrudzają. Rzekę można podziwiać, jedynie stojąc przy barierce" — żali się. Nie ma nawet gdzie zatrzymać się na kawę.

Most Siekierki-Neurudnitz znajduje się na terenie parku krajobrazowego

Most nad Odrą między Neurudnitz a Siekierkami składa się z przeprawy pieszo-rowerowej. Na końcu po polskiej stronie umieszczona jest platforma widokowa.

Konstrukcja powstała w XIX w. i początkowo służyła jako most kolejowy. Podczas II wojny światowej została wysadzona. Most został odbudowany, jednak przez dziesiątki lat nie był eksploatowany.

Jedziemy na wakacje. Na Riwierze Tureckiej

Przebudowano go dopiero w 2021 r. na odcinku po polskiej stronie, a w połowie 2022 r. otwarta została niemiecka część konstrukcji. Most w Siekierkach zlokalizowany jest na terenie parku krajobrazowego.

dhg9ax4

Źródło: Tagesspiegel, PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dhg9ax4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhg9ax4