Niesamowite zdjęcia Krakowa. "Mglisto dzisiaj"
Twórca profilu o nazwie "Poland By Drone" regularnie udostępnia w mediach społecznościowych piękne zdjęcia naszego kraju. Wyjątkowe ujęcia z tzw. lotu ptaka pozwalają zobaczyć wiele miejsc z zupełnie innej perspektywy. Czasem magii dodają też warunki pogodowe. Tak było w przypadku ostatnich zdjęć z Krakowa.
Na zdjęciach, które twórca "Poland By Drone" wykonał 22 listopada rano, możemy zobaczyć charakterystyczny budynek Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Najlepiej widoczna jest mająca ok. 76 metrów wysokości wieża widokowa. Patrząc na jej szczyt otoczony mgłą, aż trudno uwierzyć, że nie jest jeszcze wyższa.
Zdjęcie wzbudziło zachwyt u internautów, choć niektórzy uznali, że na fotografiach widać smog, a nie mgłę. "Niesamowite", "Magia", "Wow", Cudne foty" - czytamy pod zdjęciami.
Trwa ładowanie wpisu: facebook
"To chyba smog, w końcu Kraków ma 1. miejsce na świecie pod kątem zanieczyszczeń, aż się boję wyjść. Ale zdjęcia piękne" - napisała jedna z komentujących. "Zdecydowanie była to mgła, bo później uciekła, a ze smogiem nie jest tak łatwo... Prawda jest też taka, że powietrze w Krakowie do najlepszych nie należy" - szybko odpowiedział autor zdjęć.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sztuka podróżowania - DS4
Wieża widokowa sanktuarium w Łagiewnikach
Wieża widokowa, która ma ponad 70 metrów wysokości (mniej więcej tyle, co 13-piętrowy budynek), jest dostępna bezpłatnie. Chętni mogą jednak zostawić dowolny datek, bo przy wejściu czekają specjalna puszka oraz terminal do płatności kartą. Na taras widokowy położony na wysokości 41 m można wejść - pokonując ok. 315 schodów - lub wjechać windą (dzięki czemu wieża bezproblemowo dostępna jest dla osób z niepełnosprawnościami czy dzieci w wózkach).
Pozostałe dwa piętra z przeszkleniami - zapewniającymi świetne widoki - są dostępne jedynie schodami. Warto podkreślić, że przy dobrej pogodzie z wieży można podziwiać nie tylko panoramę Krakowa, ale nawet Tatry.
Obiekt czynny jest codziennie - od poniedziałku do soboty w godz. 8:30-18, a w niedziele o godzinę krócej, do 17.
Źródło: sanktuarium.faustyna.pl