Trwa ładowanie...
d48wapl

Nietypowy pomysł fińskich kolei. Pasażerowie będą musieli rozwiązać tajemniczą zagadkę

Valtionrautatiet, czyli narodowy przewoźnik kolejowy w Finlandii, zorganizuje w nocnym pociągu z Helsinek do Rovaniemi najdłuższą na świecie grę typu escape room. Na rozwiązanie tajemniczej zagadki, bazującej na kultowym kryminale Agathy Christie, uczestnicy będą mieli aż 13 godzin. To tyle, ile trwa podróż ekspresem ze stolicy Finlandii na koło polarne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pasażerowie będą mieć na rozwiązanie zagadki aż 13 godzin. Tyle czasu potrzebuje pociąg, by pokonać 1000 km dzielące Helsinki od Rovaniemi.
Pasażerowie będą mieć na rozwiązanie zagadki aż 13 godzin. Tyle czasu potrzebuje pociąg, by pokonać 1000 km dzielące Helsinki od Rovaniemi. (Shutterstock.com)
d48wapl

Gra "escape room" najczęściej organizowana jest w zamkniętym pomieszczeniu. Jej celem jest rozwiązanie łamigłówek w określonym czasie. Tym razem odbędzie się ona w fińskim pociągu, nazywanym "ekspresem świętego Mikołaja". Do udziału w zabawie zgłosiło się ponad 2,5 tys. osób, jednak wylosowanych zostało tylko 8 uczestników. Do szczęśliwców zadzwoniono na początku miesiąca.

Popularna zabawa będzie organizowana 13 grudnia, czyli w czasie, gdy w fińskich kinach emitowana ma być najnowsza wersja filmu "Morderstwo w Orient Expressie". Zagadkową zbrodnię na podstawie kultowego kryminału Agathy Christie gracze będą rozwiązywać w dwóch drużynach. Będą mieć na to aż 13 godzin - tyle czasu potrzebuje pociąg, by pokonać 1000 km dzielące Helsinki od Rovaniemi - miasta, w którym znajduje się wioska św. Mikołaja

Shutterstock.com

Jedną grupą osób będzie kierować fiński aktor teatralny Riku Nieminen, który ma także doświadczenie w improwizowaniu różnego rodzaju scenek z popularnego telewizyjnego programu satyrycznego. Kapitanem drugiej będzie pisarka Katleena Kortesuo - pasjonatka gier typu "escape room", dla której podróż pociągiem będzie równocześnie materiałem do pracy nad kolejną książką.

Shutterstock.com

W fińskim Orient Expressie dla graczy przeznaczone będą dwa wagony. Zabawa toczyć się będzie zarówno w wagonach z przedziałami sypialnymi, jak i z miejscami do siedzenia. W pozostałej części pociągu podróż będą odbywać zwykli pasażerowie. Organizatorzy wierzą, że gracze nie będą bali się niespodzianek. Zmagania uczestników gry będzie można śledzić na profilu społecznościowym fińskich kolei.

d48wapl

Zobacz też: Świąteczne metro na torach

d48wapl

Podziel się opinią

Share

d48wapl

d48wapl