Trwa ładowanie...

Niezwykłe ujęcie niemieckiego fotografa. Drzewa stoją czy leżą?

Niezwykłe zdjęcie udało się zrobić fotografowi Julianowi Stratenschulte w niemieckim Hildesheim. Na pierwszy rzut oka nie wiadomo, czy drzewa stoją czy leżą. Smutna prawda jest taka, że są powalone przez orkan Ksawery.

Niezwykłe ujęcie niemieckiego fotografa. Drzewa stoją czy leżą?Źródło: PAP/DPA, fot: Julian Stratenschulte
d1h6flr
d1h6flr

Orkan Ksawery, który przeszedł nad Europą zebrał żniwo w Niemczech i Polsce. Pisaliśmy o tym w serwisie WP Wiadomości. W obu krajach setki tysięcy gospodarstw były lub wciąż są pozbawione prądu, a drzewa przewracały się jak domino.

Między miejscowościami Rautenberf i Huddesum w Niemczech fotografowi Julianowi Stratenschulte udało się zrobić zdjęcia, na których powalone drzewa, wyglądają jakby wichura położyła je pod linijkę.

Fotoreporter i artysta szukał inspiracji do serii zdjęć o zniszczeniach. Chciał fotografować uszkodzenia trakcji linii kolejowej ICE między Hanowerem a Berlinem, gdy spostrzegł powalone masywne drzewa przy ulicy. Stwierdził, że zdjęcia tego miejsca wykonane z powietrza zrobią wrażenie. Dron załatwił sprawię. A efekt faktycznie powala - co w tym przypadku ma podwójne znaczenie.

Zobacz skutki nawałnicy w okolicach wsi Rytel:

d1h6flr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h6flr

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj