Trwa ładowanie...
d3sfcyh

Niezwykłe ujęcie niemieckiego fotografa. Drzewa stoją czy leżą?

Niezwykłe zdjęcie udało się zrobić fotografowi Julianowi Stratenschulte w niemieckim Hildesheim. Na pierwszy rzut oka nie wiadomo, czy drzewa stoją czy leżą. Smutna prawda jest taka, że są powalone przez orkan Ksawery.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Drzewa powalone przez orkan Ksawery. Zdjęcie wykonane dronem
Drzewa powalone przez orkan Ksawery. Zdjęcie wykonane dronem (PAP/DPA, Fot: Julian Stratenschulte)
d3sfcyh

Orkan Ksawery, który przeszedł nad Europą zebrał żniwo w Niemczech i Polsce. Pisaliśmy o tym w serwisie WP Wiadomości. W obu krajach setki tysięcy gospodarstw były lub wciąż są pozbawione prądu, a drzewa przewracały się jak domino.

Między miejscowościami Rautenberf i Huddesum w Niemczech fotografowi Julianowi Stratenschulte udało się zrobić zdjęcia, na których powalone drzewa, wyglądają jakby wichura położyła je pod linijkę.

Fotoreporter i artysta szukał inspiracji do serii zdjęć o zniszczeniach. Chciał fotografować uszkodzenia trakcji linii kolejowej ICE między Hanowerem a Berlinem, gdy spostrzegł powalone masywne drzewa przy ulicy. Stwierdził, że zdjęcia tego miejsca wykonane z powietrza zrobią wrażenie. Dron załatwił sprawię. A efekt faktycznie powala - co w tym przypadku ma podwójne znaczenie.

d3sfcyh

Zobacz skutki nawałnicy w okolicach wsi Rytel:

d3sfcyh

Podziel się opinią

Share
d3sfcyh
d3sfcyh