Trwa ładowanie...
d2m5948

Norwegia: Zabić - nie zabić łosia-albinosa

Łosia-albinosa zauważono w Norwegii. Naukowcy natychmiast uznali, że to rzadkie zwierzę należy ... jak najprędzej zabić, aby nie przekazało swych nietypowych genów następnym pokoleniom. Wielu ludzi oburza się i żąda "ułaskawienia" dla białego łosia - informuje w środę "Der Spiegel" w wydaniu internetowym.

Share
d2m5948

_ Łosia-albinosa zauważono w Norwegii. Naukowcy natychmiast uznali, że to rzadkie zwierzę należy ... jak najprędzej zabić, aby nie przekazało swych nietypowych genów następnym pokoleniom. Wielu ludzi oburza się i żąda \"ułaskawienia\" dla białego łosia - informuje w środę \"Der Spiegel\" w wydaniu internetowym. _

Decyzja w sprawie albinosa powinna zapaść szybko, bowiem w czwartek rozpoczyna się w Norwegii sezon polowań na łosie.

Zoolodzy nie mają wątpliwości. \"Pewnie, że to zabawne, mieć łosia- albinosa, który biega po naszych lasach - powiedział mediom Morten Brommdal z Uniwersytetu Oslo. - Ale z punktu widzenia gatunku, pozostawienie go przy życiu byłoby niewłaściwe\".

Łoś zacząłby się rozmnażać i przekazywać potomstwu swoje zakłócenia pigmentacji. \"Wkrótce mielibyśmy na tych obszarach leśnych dwa, trzy, cztery łosie-albinosy, albo i pięć\" - tłumaczył Brommdal.

Zwykli ludzie solidaryzują się jednak z białym łosiem i dają temu wyraz, także w Internecie. Padła propozycja, by zwierzę schwytać i umieścić w zoo. Są też zwolennicy wykastrowania albinosa, co wytrąciłoby argumenty z rąk naukowców. Wielu ludzi uważa jednak, że łosia-albinosa należy zostawić w spokoju i pozwolić, by o jego losie zadecydowały ... wilki. Do myśliwych ludzie apelują o oszczędzenie białego łosia.

W Skandynawii żyje około 450 tysięcy łosi. Co roku na odstrzał przeznacza się 150 tys.

(PAP)

d2m5948

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m5948
d2m5948