Trwa ładowanie...

Nowa atrakcja w Poznaniu. Druga w Polsce ścieżka w koronach drzew

Kładka w koronach drzew jest już dostępna dla odwiedzających tereny uroczyska Malta w Poznaniu. Szlak rekreacyjno-turystyczny został zaprojektowany przez Poznańskie Inwestycje Miejskie w nadleśnictwie Antoninek.

Nowa atrakcja w Poznaniu. Druga w Polsce ścieżka w koronach drzewŹródło: Poznańskie Inwestycje Miejskie
d2osjwp
d2osjwp

Atrakcja znajduje się w dolinie rzeki Szklarki i ma 260 m długości. W najwyższym miejscu wznosi się na wysokość 13 m nad ziemią. Wartość projektu wynosi 4,2 mln zł. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", jeszcze w poniedziałek rano ścieżka była zamknięta. Taśmy zdjęto w godzinach popołudniowych.

Ścieżka w koronach drzew jest już dostępna dla odwiedzających tereny leśnictwa Antoninek, ale jak tłumaczy Dyrekcja Zakładu Lasów Poznańskich, z powodu zagrożenia epidemiologicznego - z pewnymi ograniczeniami.

Ścieżka w koronach drzew

Ścieżka została otwarta, ale związku z rozporządzeniem ministra z dnia 19 kwietnia 2020 r., obowiązują na niej pewne ograniczenia, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa. Obowiązuje na niej ruch jednokierunkowy, a także zakaz korzystania z infrastruktury leśnej. W związku z tym, zamknięta dla ruchu turystycznego zostaje wciąż część rekreacyjna, gdzie znajdują się ławki i stoły.

d2osjwp

Drewniana kładka w Poznaniu to drugi tego typu obiekt w Polsce. Mieszkańcy Wielkopolski, chcąc pospacerować ścieżką w koronach drzew nie muszą już jechać do Krynicy ani do Czech, czy na Słowację. Jak dotąd w ramach projektu "Poznawcze szlaki rekreacyjno-turystyczne leśnictwa Antoninek" otwarte zostały ścieżki przez tereny bagienne.

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju

W 2019 r. Polacy cieszyli się z otwarcia wieży widokowej oraz kładki w koronach drzew w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa o wysokości niemal 50 m stanęła na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.). Prowadzi do niej ścieżka w koronach drzew, która wznosi się stopniowo do góry. Jej łączna długość wynosi 1030 m. Znaczy to, że jest dwa razy dłuższa od sopockiego molo.

Źródło: "Gazeta Wyborcza", "Głos Wielkopolski"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wieża widokowa w Krynicy Zdroju już otwarta. "Widoki są nieziemskie"

d2osjwp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2osjwp