Trwa ładowanie...

Nowa zagraniczna stolica wypoczynku

Ostatnie niepokoje w krajach północnej Afryki sprawiły, że wielu Polaków zastanawia się dziś nad alternatywnymi miejscami wakacyjnego wypoczynku. Kierunków zastępczych jest mnóstwo, jednak o ich popularności zadecyduje głównie zasobność portfeli turystów. W tym roku więcej osób zdecyduje się na spędzenie urlopu w kraju – przewidują specjaliści z serwisu otoWakacje.pl.

Share
Nowa zagraniczna stolica wypoczynkuŹródło: JupiterImages
d2yps84

Ostatnie niepokoje w krajach północnej Afryki sprawiły, że wielu Polaków zastanawia się dziś nad alternatywnymi miejscami wakacyjnego wypoczynku. Kierunków zastępczych jest mnóstwo, jednak o ich popularności zadecyduje głównie zasobność portfeli turystów. W tym roku więcej osób zdecyduje się na spędzenie urlopu w kraju – przewidują specjaliści z serwisu otoWakacje.pl.

Ostatnie wydarzenia w Egipcie i Tunezji mogą na długo osłabić rynek turystyczny w tych krajach. Doświadczenia Grecji z zeszłego roku pokazują, że konflikty w regionach chętnie odwiedzanych przez zagranicznych gości zniechęcają do przyjazdów nawet przez długi czas po ich wygaśnięciu. Dlatego, nawet jeśli sytuacja w północnej Afryce szybko ustabilizuje się, wielu Polaków wybierze inne kierunki wakacyjnych wyjazdów.

Drugiego Egiptu łatwo nie znajdziemy

– Turyści muszą mieć świadomość, że propozycji tygodniowego pobytu all inclusive w ciepłym klimacie, w cenach zaczynających się od 1200 zł od osoby, na pewno łatwo nie znajdą – zwraca uwagę Katarzyna Nowaczyk, dyrektor serwisu ogłoszeń turystycznych otoWakacje.pl. – Dlatego straty z zeszłego roku odrobi w tym sezonie z pewnością Grecja. Malownicze i słoneczne greckie wyspy wrócą do łask Polaków ze względu na zbliżony standard i cenę oferowanego wypoczynku. Na afrykańskich niepokojach zyskać może również Turcja, będąca atrakcyjną alternatywą dla osób ciekawych kultury Orientu. Wyjazd w tym kierunku wiąże się jednak z większymi kosztami – ceny tygodniowego pobytu w 3-gwiazdkowym hotelu w sezonie zaczynają się od 2 tys. zł.

d2yps84

Dla osób poszukujących tańszych rozwiązań, interesującym kierunkiem mogą być czarnomorskie plaże. Bułgaria – hit wakacyjny Polaków w PRL - to dziś bardzo szybko rozwijający się rejon turystyczny. Infrastruktura na wysokim poziomie, doskonałe plaże, imponujące pasma górskie, liczne jeziora i wodospady dostępne są w cenie już od 1 tys. zł za tygodniowe wakacje. Z kolei wciąż niedoceniany przez Polaków Krym oferuje nie tylko ciepłe morze i piaszczyste plaże, ale również przepiękne krajobrazy górskie i stepowe, skaliste zatoki oraz ogromne bogactwo zabytków. Koszt tygodniowego wyjazdu to około 1500 zł za osobę.

Mielno – Polska Ibiza

– Przewidujemy, że niestabilna sytuacja w Egipcie i Tunezji, zachęci jeszcze więcej osób do pozostania latem w kraju, co wróży bardzo dobry rok dla polskiego wybrzeża, gór oraz innych atrakcyjnych turystycznie regionów – dodaje Katarzyna Nowaczyk.

Na większą ilość turystów spragnionych słońca i plaż przygotować powinny się zatem Świnoujście, słynące z najdłuższej i najszerszej plaży w Polsce, największe nadmorskie uzdrowisko Kołobrzeg, oferujące świetną rozrywkę Mielno, a także znajdująca się nieopodal malowniczych ruchomych wydm Łeba. Piękny region Morza Bałtyckiego to również wspaniała baza do nurkowania. Profesjonalne centra szkoleniowe znajdują się m. in. w Gdyni, Kołobrzegu, Łebie czy we Władysławowie.

Wielbicieli trekkingu chętniej przyciągać będą zapierające dech w piersiach krajobrazy rozciągające się ze szczytów licznych pasm górskich. Polskie Tatry, Beskidy i Bieszczady to jednak nie tylko gratka dla amatorów wspinaczki i pieszych wycieczek. Na południu znajdziemy też liczne trasy konne i rowerowe, a także wspaniałe warunki do uprawiania żeglarstwa i kajakarstwa. Miłośników sportów wodnych zapraszają bieszczadzkie Jezioro Solińskie oraz beskidzkie Jezioro Żywieckie.

Tradycyjnie już wielbiciele kajakarstwa i żeglarstwa śródlądowego za cel letnich wyjazdów obierają Mazury i krainę Wielkich Jezior. Do najbardziej znanych ośrodków turystyki wodnej należą: Ruciane-Nida, Mikołajki i Giżycko. Miłośnicy sportów wodnych wybrać mogą się również na Kaszuby lub na Pojezierze Augustowskie, Iławskie oraz Drawskie.

d2yps84
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yps84
d2yps84