Trwa ładowanie...
d24av7h

Nowe atrakcje w Górach Świętokrzyskich. Władze dołożą 29 mln zł

Góry Świętokrzyskie należą do najatrakcyjniejszych obszarów w Polsce. To jedne z najstarszych pasm nie tylko w naszym kraju, ale i Europie. Okazuje się, że wkrótce turyści będą mieli kolejne powody, żeby tu przyjechać. W Górach Świętokrzyskich pojawią się nowe atrakcje, które będą kosztowały miliony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rewitalizacja czeka wzgórze zamkowe z ruinami Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie
Rewitalizacja czeka wzgórze zamkowe z ruinami Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie (Shutterstock.com)
d24av7h

Mowa o Parku Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi oraz szlaku "Śladami kultury benedyktyńskiej" w gminach Pawłów, Bodzentyn, Łagów i Bieliny. 19 grudnia władze województwa podpisały preumowy na dofinansowanie tych projektów. Łącznie będzie to suma 29 mln zł.

Początkowo władze planowały przeznaczyć na ten cel 16 mln zł, ale oba projekty tak się spodobały, że pulę zwiększono, by móc dofinansować wszystkie pomysły.

15,7 mln zł przeznaczone zostanie na szlak "Śladami kultury benedyktyńskiej". Inwestycja będzie kosztować 20 mln zł i obejmie m.in. rewitalizację wzgórza zamkowego z ruinami Zamku Biskupów Krakowskich w Bodzentynie.

d24av7h

Ponad 13 mln zł zdecydowano przekazać na Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich, który z kolei ma kosztować 21 mln zł. Powstanie on w budynku amfiteatru, który zostanie rozbudowany. W okrągłym budynku przykrytym kopułą będzie m.in. kino 5D.

Najlepsze kierunki na zimę. Zobacz wideo!

d24av7h

Podziel się opinią

Share

d24av7h

d24av7h