Trwa ładowanie...

Nowe atrakcje w Górach Świętokrzyskich. Władze dołożą 29 mln zł

Góry Świętokrzyskie należą do najatrakcyjniejszych obszarów w Polsce. To jedne z najstarszych pasm nie tylko w naszym kraju, ale i Europie. Okazuje się, że wkrótce turyści będą mieli kolejne powody, żeby tu przyjechać. W Górach Świętokrzyskich pojawią się nowe atrakcje, które będą kosztowały miliony.

Share
Nowe atrakcje w Górach Świętokrzyskich. Władze dołożą 29 mln zł
Źródło: Shutterstock.com
d3u3l4f

Mowa o Parku Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi oraz szlaku "Śladami kultury benedyktyńskiej" w gminach Pawłów, Bodzentyn, Łagów i Bieliny. 19 grudnia władze województwa podpisały preumowy na dofinansowanie tych projektów. Łącznie będzie to suma 29 mln zł.

Początkowo władze planowały przeznaczyć na ten cel 16 mln zł, ale oba projekty tak się spodobały, że pulę zwiększono, by móc dofinansować wszystkie pomysły.

d3u3l4f

15,7 mln zł przeznaczone zostanie na szlak "Śladami kultury benedyktyńskiej". Inwestycja będzie kosztować 20 mln zł i obejmie m.in. rewitalizację wzgórza zamkowego z ruinami Zamku Biskupów Krakowskich w Bodzentynie.

Ponad 13 mln zł zdecydowano przekazać na Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich, który z kolei ma kosztować 21 mln zł. Powstanie on w budynku amfiteatru, który zostanie rozbudowany. W okrągłym budynku przykrytym kopułą będzie m.in. kino 5D.

Najlepsze kierunki na zimę. Zobacz wideo!

d3u3l4f

Podziel się opinią

Share
d3u3l4f
d3u3l4f